Перші дебати в США. Байден обізвав Трампа щеням Путіна і попросив заткнутися

У США пройшли перші публічні теледебати кандидатів у президенти США – Дональда Трампа і Джо Байдена. Темами для очних виступів стали – медреформа, пандемія коронавируса, глобальне потепління, призначення нового судді Верховного суду і ін.

Пряму трансляцію вів телеканал CBS News.

Суперники були далекі від елементарних норм ввічливості – активно перебивали один одного, звинувачували у взаємній брехні та інше. Під час однієї з перепалок Байден попросив Трампа «на хвилину заткнутися».

Перед початком дебатів кандидати навіть не потиснули один одному руки. Ведучий дебатів Кріс Уоллес пояснив, що домовилися обійтися без рукостискання через коронавируса.

У своєму виступі Джо Байден обізвав чинного главу держави Дональда Трампа «щеням» президента Росії Володимира Путіна.

«При владі цього президента ми стали слабшими, болючіше, біднішими. Ми стали більш роз’єднаними і більш жорстокими », – зокрема заявив Байден.

Президент США Дональд Трамп в свою чергу впевнений, що зробив більше, ніж інші президенти країни. За словами Трампа, в країні не було адміністрації, яка домоглася б того, чого вдалося домогтися йому.

Він так само відкинув звинувачення ЗМІ в несплаті податків. Трамп заявив, що в останні роки заплатив мільйони доларів у вигляді податків. «В одні роки я заплатив $ 38 млн, в іншій – $ 27 млн», – сказав чинний президент. Він пообіцяв, що опублікує податкову декларацію, як тільки вона буде готова.

Другий тур дебатів між Байденом і Трампом відбудеться 15 жовтня. Під час нього вони будуть відповідати на запитання американців. Третій тур намічений на 22 жовтня.

Нагадаємо, що вибори президента США пройдуть 3 листопада.

Джерело: