Передані Росії «вагнеровці» дали інтерв’ю

Передані Росії чоловіки, яких напередодні виборів президента затримали під Мінськом і звинуватили в роботі на ПВК «Вагнера», розповіли про затримання їх спецслужбами Білорусі та перебування в країні протягом останніх двох тижнів.

Свої коментарі вони дали російським ЗМІ.

«Прийшли представники білоруської сторони, сказали, що в усьому розібралися і тепер ви вільні люди», – розповів один із затриманих раніше.

Один з бійців розповів, що те, що відбувається під час затримання нагадувало йому «якийсь сюрреалізм»:

«Ніхто не розумів, що взагалі відбувається. Якісь питання почали задаватися про бойовиків, про інше там. Народ був просто в шоці, не розумів, що відбувається на даний момент взагалі », – сказав він.

Нагадаємо, в ніч на 29 липня білоруські силовики затримали під Мінськом 33 найманця і заявили, що вони – з російської ПВК «Група Вагнера». Пізніше з’ясувалося, що частина з них брали участь у збройному конфлікті на Донбасі.

У п’ятницю, 14 серпня, Генеральна прокуратура Росії заявила про те, що тридцять два росіянина, затриманих під Мінськом білоруськими силовиками, були передані їх фахівцям.

Вже на наступний день, 15 серпня, президент України Володимир Зеленський виступив із заявою, розкритикувавши дії Білорусі. Він назвав дії Лукашенко «дивним, некоректним і неприйнятним кроком».

Джерело: