Перед смертю Патон розповів, кого бачить замість себе на посаді глави НАНУ

Незадовго до смерті видатний український вчений Борис Патон назвав прізвище того, хто, на його думку, гідний зайняти замість нього пост президента Національної академії наук України. Це Анатолій Загородній.

Про потенційного наступника академік згадав в інтерв’ю, яке дав «Урядовому кур’єру» в середині липня.

Вибори президента НАНУ повинні були відбутися в квітні, але були перенесені через епідемію коронавируса. Кореспондент видання запитав у Патона, який свою кандидатуру вперше за багато років не виставляв, за кого він буде голосувати.


«Я з вибором вже визначився: голосувати за академіка Анатолія Загороднього, що займає пост віце-президента нашої Академії. Саме в його особі найбільш вдало поєднуються професійні і людські якості », – відповів учений.

На думку Патона, Заміський максимально позитивно зарекомендував себе в роботі, якої займається згідно з посадовими обов’язками в президії НАНУ. Разом з тим у нього є величезний досвід в українській науці.

Окремо вчений застеріг колег від обрання на вищий пост в НАНУ тих, хто має великі владні амбіції, але справжньою наукою не займалися.

«У мене завжди викликали занепокоєння люди, які жадали влади, особливо за всяку ціну. Наприклад, ціною обесславліванія організації, в якій вони бачать себе керівником, не маючи для цього достатніх компетенції та вміння. Як і серед будь-яких інших людей, серед вчених також зустрічаються такі, які з більшою радістю дивляться на себе в науці, ніж на науку в собі », – зазначив Патон.

Як писала «Країна», вибори президента НАНУ спочатку були призначені на 16 квітня. На пост подали свої кандидатури п’ять академіків НАНУ у віці від 55 до 79 років.

Джерело: