Печерський суд зобов’язав ПриватБанк виплатити Суркісам $ 350 млн

Печерський районний суд Києва в середу, 2 вересня, задовольнив заяву офшорних компаній, які належать братам Суркісам. Заява про порядок виконання рішення суду від 2017 року зобов’язує націоналізований ПриватБанк обслуговувати депозити Суркісів, які згоріли під час націоналізації, так як Суркісів порахували пов’язаними з ПриватБанком особами. Заборгованість по депозитах оцінюють в $ 350 млн.

Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на юридичного радника банку Андрія Пожидаєва в середу.

За його словами, банк не планує виплачувати $ 350 млн на користь офшорних компаній, однак останні можуть звернутися до Державної виконавчої служби для примусового списання коштів з рахунків банку.

У відповідній заяві компанії Суркісів просили суд точно визначити суму, яку повинен їм виплатити ПриватБанк в рамках виконання зобов’язань з обслуговування депозитів, розміщених офшорами в 2012-2014 роках (до націоналізації) на рахунках кіпрської філії фінустанови.

Крім того, компанії просили надати можливість ГІС примусово стягнути з рахунків банку відповідних коштів у разі відмови банком від їх добровільного погашення.

Джерело: