ПАРЄ не визнала результати виборів в Білорусі і створив слідчий орган

Комітет Парламентської асамблеї Ради Європи з правових питань та прав людини не визнав результати президентських виборів в Білорусі. Організація ініціює створення слідчого органу щодо правопорушень в республіці.

Відповідна заява з’явилася на сайті ПАРЄ.

«Комітет з юридичних питань і прав людини підтримує мужніх людей Білорусі, які борються за свої права і гідність. Сотні тисяч людей мирно ігнорують офіційні попередження і погрози відплати.

Є численні достовірні повідомлення про масові і серйозні порушення права на вільні і справедливі вибори, свободу вираження думок і зборів. Так само є факти про застосування тортур та нелюдського і такого, що принижує гідність, поводженню із мирними демонстрантами.

Через виявлених порушень комітет відмовляється визнати результат останніх президентських виборів. Він вимагає, щоб вибори були проведені знову справедливим і прозорим чином під наглядом міжнародних спостерігачів », – йдеться в заяві.

Комітет вважає, що винні в серйозних порушеннях прав людини повинні бути притягнуті до відповідальності.

«Щоб дати чіткий сигнал усім співробітникам сил безпеки, серйозні порушення прав людини не залишаться безкарними, Рада Європи у співпраці з іншими міжнародними органами в терміновому порядку заснує міжнародний слідчий орган для збору інформації та забезпечення доказів правопорушень в Білорусі».

Джерело: