Опубліковано текст послання Зеленського до Ради

У вівторок, 20 жовтня, перед народними обранцями з щорічним посланням виступив президент Володимир Зеленський.

Повний текст звернення президента

«Дорогий народ! Шановні громадяни України!

Шановні народні депутати, пане Голово, пане Прем’єр-міністр, члени уряду та Офісу Президента, шановні судді, представники дипломатичного корпусу, ваші блаженства, шановні журналісти!

Згідно з Конституцією України, звертаюся з посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. І таке офіційне початок буде єдиним загальним попередніми посланнями президентів України.

Час міняти традиції. Раніше депутатам роздавали величезний талмуд, який вони не збиралися читати, а Президент не збирався виконувати.

За QR-кодом, який лежить перед вами, ви можете завантажити це послання.

Для тих, хто не вміє або думає, що це – частина плану Білла Гейтса з чіпірованіеc населення, – послання з’явиться на офіційному сайті Офісу Президента.

Друге. Я пропоную з наступного року запрошувати з кожної області України військових, медиків, вчителів, студентство, молоді сім’ї, пенсіонерів, громадських діячів, підприємців, науковців, художників, спортсменів. І звітувати про те, що зроблено, і представити плани на майбутнє людям, які найняли мене на роботу на п’ять років.

З радістю зроблю це і сьогодні. Основа мого звіту – логічна, але нетипова. Тому, що зазвичай про цей документ після перемоги президенти вважають за краще не згадувати.

Це – передвиборча програма. І разом з громадянами України сьогодні ми відверто обговоримо кілька важливих питань.

Що я обіцяв? Що зробив? Що не зробив і чому? Що буде зроблено і коли?

Не буду витрачати багато часу на детальний аналіз країни, який в 2019 році ми отримали в спадок. Це прекрасно бачили і знали всі українці. І багато присутніх в цьому залі. У попередні роки кожна партія, крім «Слуги народу», мала в своїх рядах або колишнього Президента, або двічі прем’єр-міністра, міністра промисловості, надзвичайних ситуацій, економічного розвитку, соціальної політики, заступників міністра освіти і науки та охорони здоров’я.

Сьогодні всі вони активно роздають поради: як подолати корупцію, підняти економіку і медицину, будувати дороги і досягти в Україні світу. Залишимо в дужках питання, чому вони самі не зробили цього. Поговоримо про те, що сьогодні, завтра і післязавтра будемо робити ми.

Почнемо з теми, якої не було в моїй або будь-який інший програмі. Про яку ніхто не думав ні в Україні, ні в світі. Це Covid-19.

З початком його поширення ми прийняли жорсткі та ефективні заходів. Ми вибирали між двома сценаріями – поганим і ще гіршим. Удар по економіці через карантин або величезна кількість хворих і померлих? Звичайно, ми вибрали перший варіант.

Вдалося зберегти життя тисячам українців і виграти дуже цінний час.

Адже навіть медичні системи найуспішніших країн були готові до коронавируса, а наша медицина – тим більше. Була зруйнована система лабораторій – в Україні їх було цілих п’ять. Зараз – в десятки разів більше. Ми відновили вертикаль державних санітарних лікарів. А якщо хтось думає, що в Державному резерві нас чекали заповнені полиці з усім необхідним – розчарую. Маски раз закуповувалися в 2007 році, і термін придатності давно минув.

Ми швидко подолали дефіцит. Спочатку – організували постачання з Китаю і Південної Кореї. Маски, тести, дезінфектори, костюми, апарати ШВЛ. А потім – розгорнули і налагодили масштабне українське виробництво.

Ми підвищили заробітні плати медикам, які протидіють Covid-19 до 300%. Так, через недосконалість бюрократичної системи з виплатами в регіонах були складності, але вони в минулому.

Йдуть клінічні випробування українських препаратів, мінімізують ризики ускладнень і смертності від коронавируса.

Ми витримали перший етап і пройшли його з мінімальними втратами. Так, є прогнозоване скорочення економіки і ВВП. Але воно торкнулося всіх країн світу. Але в порівнянні з багатьма європейськими країнами наше падіння менше.

Як і відсоток смертності від Covid-19. Німеччина – 4%, Франція – 9%, Великобританія – 11%. Україна – 1,9%. Ми не радіємо і співчуваємо іншим. Більш того – не маємо права розслабитися. Протидія Коронавіруси триває. Рекорди за кількістю хворих фіксуються у всьому світі кожен день, на жаль, Україна не виняток. Адаптивний карантин і менш суворі заходи безпеки були необхідні для відновлення економіки України. Але це не скасовує елементарних правил.

Я хочу звернутися зараз до всіх до громадян, які, незважаючи на страшні щоденні цифри, або взагалі не носять маски, або роблять це для галочки. Маска на вашому обличчі – це безпека інших людей. Депутатів це також стосується.

Зрозуміло, що свої корективи вносять і місцеві вибори. Місцева влада хоче подобатися виборцям. Саботує рішення уряду і веде багатотисячні концерти в день міста.

Це гра в «злого поліцейського» в столиці і «доброго» на місцях.

Знайте: можливо, кількостей голосів за вас у вашому регіоні буде більше.

Але кількість хворих і померлих буде не вашій совісті.

Так чи інакше, я вірю, що ми все подолаємо. Ми вже обговорили з європейськими партнерами поставки в Україну вакцини, як тільки вона з’явиться. У нас неймовірні медики. І всі інші, хто протидіє коронавируса. Головне – бути згуртованими. Ми не раз доводили, що коли українці згуртовані, вони можуть перемогти будь-які віруси – хоч з Китаю, хоча від північного сусіда.

Ми запам’ятаємо 2020 надовго. Він приніс Україні чимало бід, які ми пережили разом з вами. Covid-19, збивання нашого літака в Ірані, масштабні лісові пожежі, повінь на заході України, посуха на півдні. Катастрофа літака з військовими льотчиками і курсантами.

Повинні зробити правильні висновки і стати сильніше. Запобігати загрозі, щоб не долати наслідки. Проводити нову філософію – країна, яка завжди готова до всього. Або здатна максимально швидко адаптуватися і протидіяти новим загрозам. Цей принцип я представлю сьогодні, хоча його й не було в моїй програмі.

Повернемося безпосередньо до неї – до програми. Пункт, який не був першим, але є найголовнішим для мене і, переконаний, для всіх українців, це завершення війни в Донбасі, наступ світу, повернення наших людей і повернення наших територій.

Ми розблокували Нормандський процес, заблокований з 2016 року. Вдалося звільнити і повернути рідним 136 наших людей. Це наші моряки, це Олег Сенцов, Едем Бекіров, Олександр Кольченко, Станіслав Асєєв і багато інших. Ми боремося за кожного українця – і військового, і цивільного. Для мене людина – найвища цінність. І кожен громадянин повинен знати: я – українець, і моя держава мене не залишить.

Процес звільнення наших громадян триває, ми пам’ятаємо про всіх, хто до сих пір знаходиться в полоні, і робимо все для їх повернення.

27 липня було оголошено про припинення вогню. Сьогодні режим тиші триває 86-й день поспіль – найдовше за роки війни.

Або ідеальний він? Ні. Чи є порушення? Так. Є спроби його зірвати? Безумовно. Але треба визнати – кількість пострілів істотно зменшилася. За всі ці дні ми маємо одну бойову втрату. Це боляче. Але те, що з’явилися дні, тижні і навіть вже місяці, коли ми не ховаємо своїх героїв, коли не плачуть матері і діти, – дає нам надію. Коли місцеві жителі кажуть, що не слухають новини про «тиші», що чують реальну тишу, – це дає надію.

Європейський Союз, США, Канада, Великобританія, Туреччина та інші наші партнери продовжують незмінну підтримку України.

Наші дипломати постійно працюють для підготовки наступного Нормандського саміту в Берліні. Ми чекаємо його скоріше проведення і продовження діалогу і руху для настання в Україні бажаного світу.

Ми не забуваємо, що і в Криму, і на окупованому Донбасі живуть наші громадяни. І ми повинні піклуватися про них і боротися за них.

Ми відновили міст і дорогу в Станиці Луганській, вирішили питання про питної води в Донбасі.

Ми будуємо нові і зручні, сучасні КПВВ, в тому числі і на кордоні з Кримом. Надважливо, яку Україна бачать наші громадяни, перетинаючи тимчасовий кордон. Ми робимо все, щоб вони бачили її освітленій, асфальтованої і комфортною.

Ми боремося за молодь на цих територіях, на їхню розум. З цього року діти з Криму і ОРДЛО можуть вступати в усі вищі навчальні заклади України та вчитися там безкоштовно.

Ми дуже хочемо, щоб люди там знали правду про Україну від України, а не від Кисельова. Ми запустили канал «Дім», що говорить на Крим і Донбас. Зрозуміло, ми не можемо мати об’єктивні цифри переглядів там, але шквал постійної критики каналу «Дім» з боку російських ЗМІ свідчить, що справа рухається в правильному напрямку.

Я завжди запрошую світових лідерів відвідувати не тільки Київ – відвідати Донецьку і Луганську області разом зі мною. Ми вже зробили це з Дональдом Туском, Президентом Швейцарії пані Соммаругу, спецпредставником голови ОБСЄ Мартіном Сайдік, послами Німеччини і Франції в Україні – пані Фельдгузен і паном де Понсен. Вони бачать реальну ситуацію там і передають її іншим нашим партнерам. Я дуже радий, що завтра і 120 депутатів партії «Слуги народу» поїдуть на Донбас.

Чи не в Туреччину, не в Мальдіви, як раніше. Депутати поїдуть на передову.

Чи почують про ситуацію там ні з соціальних мереж, а від наших військових і місцевих жителів.

Світ на Донбасі і деоккупація Криму – мої ключові пріоритети. На жаль, в порядку денному Нормандського формату ніколи не було питання Криму. Але воно було, є і буде завжди в нашому порядку денному. Поки Крим залишається окупованих, а українці і кримські татари відчувають регулярних переслідувань – світ не має забути про Крим.

Можна скільки завгодно постити веселі меми про гарантії безпеки Будапештського меморандуму, проте це не поверне наші території », – йдеться в заяві президента, опублікованій на офіційному сайті.

Джерело: