Один ув’язнений купив всі місця у VIP-камері Запорізького СІЗО

У Запорізькому слідчому ізоляторі (СІЗО) один з ув’язнених заплатив за все місця в камері підвищеного комфорту.

Про це повідомляється на сайті омбудсмена.

«31 травня 2020 на Запорізькому СІЗО введений експериментальний проект з облаштування та функціонування камери з поліпшеними умовами, в якій ув’язнені можуть потрапити, заплативши 3 410 гривень на місяць. Однак скористатися цією послугою в’язні СІЗО не зможуть, тому що всі три місця в цій камері оплатила одна людина », – відзначили в Офісі омбудсмена.

Крім того, в ході проведеної перевірки з’ясувалося, що частина безкоштовних камер знаходиться в незадовільному стані. Стіни і стеля цих камер покриті грибком і цвіллю. Ув’язнені скаржаться на неналежні комунально-побутові та санітарно-гігієнічні умови (відсутність злівніх бачків, зношеність матраців, подушок і ковдри, обмеження доступу до питної води, наявність в камерах тарганів і клопів).

Часть бесплатных камер в Запорожском СИЗО находится в неудовлетворительном состоянии. Фото: Омбудсмен

Причиною цього є зберігання в камерах великої кількості харчових продуктів і те, що ув’язнені не дотримуються санітарно-гігієнічних вимог, незважаючи на заходи дезінсекції, які приймає адміністрація установи.

Часть бесплатных камер в Запорожском СИЗО находится в неудовлетворительном состоянии. Фото: Омбудсмен

Нагадаємо, що міністр юстиції Денис малюська хоче зробити платні камери в СІЗО по всій Україні. Гроші з оплати «віп-місць» в слідчому ізоляторі йдуть в бюджет і допомагають ремонтувати старі СІЗО загального змісту. Мін’юст заробив на платних камерах вже понад 300 тисяч гривень.

Джерело: