Нью-Йорк на тлі Коронавірусние кризи захлеснуло хвилею вбивств і погромів

Нью-Йорк подолав епідемію коронавируса, але тепер перед «столицею світу» постала нова проблема. Мегаполіс стрясають численні погроми і рекордна хвиля вбивств на тлі економічної кризи і скорочення фінансування поліції.

Німецька газета Der Spiegel присвятила цьому окремий матеріал.

Зокрема, видання описує, як сім’я сиділа навколо гриля у ігрового майданчика. У Брукліні стояла спекотна ніч, люди їли, пили і сміялися. Раптово під’їхав позашляховик, з нього вискочили двоє невідомих і відкрили вогонь. Поранення отримали троє чоловіків – а також однорічний Девелл Гарднер, який спав в колясці. Через три години Девелл помер в лікарні.

Мер міста Білл де Блазіо особисто приніс свої співчуття матері Девелла.

«Ніхто не може уявити, що вона переживає», – сказав він. «Ми подбаємо про те, щоб жодна інша мати не страждала від цього».

Однак чиновник навряд чи зможе стримати цю обіцянку. За червень в Нью-Йорку було зареєстровано 205 перестрілок, що на 130 більше, ніж у цьому ж місяці 2019 року. Число жертв вбивств в червні зросла на 30% в порівнянні з тим же місяцем минулого року – до 39%. Потім настали святкові вихідні 4 липня, коли американці відзначають День незалежності: 64 перестрілки, 11 жертв, причому четверо – в один день.

«Важке літо, – сказав Теренс Монахан, начальник управління нью-йоркського департаменту поліції після перших липневих вихідних, які він назвав« одними з найжорстокіших в сучасній історії ». «Це показує, скільки людей бігають зі зброєю», – додав поліцейський.

При цьому мова йде не тільки про Нью-Йорку. Чикаго, Вашингтон, Майамі, Атланта, Міннеаполіс, Філадельфія, Х’юстон: всюди зараз зростає число випадків насильства із застосуванням вогнепальної зброї, і всюди в результаті гинуть і діти.

Президент США Дональд Трамп уже побачив в цій кризі можливість ввести суворі заходи для встановлення законності і порядку перед виборами 3 листопада. «Нью-Йорк вийшов з-під контролю», – заявив він і оголосив про введення наступного тижня «серйозних» заходів проти насильства на його колишній батьківщині і в інших «ліворадикальних містах».

Трампу хотілося б відправити військових в усі регіони, в яких проходять протести Black Lives Matter (Життя темношкірих мають значення – Ред.) Після смерті темношкірого американця Джорджа Флойда і хвиля насильства може йому в цьому допомогти.

До такої сумної статистики Нью-Йорк привели відразу кілька факторів:

Більш 671 тисяч жителів Нью-Йорка втратили роботу, в травні, останньому вивченому місяці, рівень безробіття в місті склав 18,3 відсотка. Останній раз такі цифри були в період глобальної економічної кризи 2008 року.
Достроково звільнені 2,5 тисячі ув’язнених міської в’язниці Райкерс, оскільки в ній стався спалах коронавируса. Багато з них звинувачували в незаконному зберіганні зброї.
Коронавірусів заразилися тисячі правоохоронців. На лікарняному часом перебувало понад семи тисяч нью-йоркських поліцейських. Всього штат налічує 38 тисяч співробітників. У поліції також говорять, що протести відволікають їх увагу від злочинів.
Влада Нью-Йорка 30 червня скоротили фінансування Департаменту поліції приблизно на один мільярд доларів або шосту частину звичайного бюджету.
Влада також вирішили скасувати запланований прийом на роботу близько 1160 співробітників і позбавили поліцейських таких функцій, як моніторинг за нелегальною торгівлею, бездомними на вулицях і безпекою в школах.
На даний момент нью-йоркська поліція впевнена, що мер і міськрада «здали місто в руки злочинців».

«Повідомлення мера жителям Нью-Йорка було недвозначним: поліцейських на вулицях буде менше. Хоча число випадків застосування вогнепальної зброї в місті за останній тиждень подвоїлася. Уже зараз у поліцейського департаменту Нью-Йорка не вистачає особового складу », – заявив Пет Лінч, глава Police Benevolent Association, найбільшої профспілки поліції Нью-Йорка.

На цьому тлі жителі залишають Нью-Йорк швидшими темпами, ніж будь-який місто США. Тенденція ця, правда, не нова: населення штату в цілому зменшується вже четвертий рік поспіль. У 2018 році газета New York Post з посиланням на перепис повідомляла, що представники середнього класу покидають Нью-Йорк в масштабах, небачених з часів Великої депресії. Видання назвала ситуацію «великим результатом».

Журналісти пов’язували це з підвищенням податків, збільшенням витрат на проживання та зниженням зарплат через впровадження різних технологічних рішень. У 2019 число жителів штату скоротилося на 76 тисяч осіб – приблизно на 0,4% – і це найбільше скорочення серед усіх штатів в США. В значній мірі ці показники досягнуті за рахунок міграції з мегаполісу.

Згідно з даними групи Corcoran, ціни на нерухомість на Манхеттені вже знизилися на 26 відсотків у порівнянні з минулим роком, що є найбільшим падінням за останні кілька років.

При цьому попит на оренду і купівлю житла в передмісті з березня 2020 року зріс на 300 відсотків.

«Білі комірці», які раніше хвалилися квартирами в Нью-Йорку в кроковій доступності від своїх офісів, тепер можуть працювати віддалено з будь-якого міста і навіть штату, не здригаючись ночами від звуку вибухають петард і перестрілок.

На місці, де був застрелений однорічний Девелл Гарднер, десятки скорботних зібралися у вівторок увечері на акцію протесту. «Ти забрав у мене мого сина. Ти заслуговуєш горіти в пеклі », – звернувся до злочинця чоловік.

Джерело: