«Новий локдаун тільки посилить проблеми». Лікар-імунолог застеріг від повернення до жорсткого карантину

Завідувач лабораторією Інституту мікробіології та імунології ім. Мечникова Андрій Волянський застеріг владу від введення повного локдауна в Україні.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«У такій ситуації відсутності будь-якого арсеналу раціональних дій і неможливість з цього бюджету витягнути ще щось, новий локдаун може стати імітацією діяльності. Хотілося б застерегти виконавчу владу від цього кроку, по-перше і великі підприємства, і дрібний і середній бізнес, які без державної підтримки важко оговталися після першого локдауна. По-друге, він знову розтягне першу хвилю і ще більше погіршить проблеми », – вважає Волянський.

За його словами, за останні місяці карантину відсутність раціонального мислення щодо коронавируса стало нормою і все забули про інші хвороби.

«В останні дні основна тональність коментарів ситуації з коронавірусів – трагічна. Кількість інфікованих переступило 5 000 за добу, кількість летальних випадків перевищила 100. У повітрі запахло новим локдауном. Відразу після виборів, які повинні відбутися при будь-якій погоді.

Перша відповідь, що приходить на розум: «Ну і що?» Навіть 150 летальних випадків – це тільки 10% щодобових смертей в Україні. К1 січня 2021 року Сovid віднесе 12-15 тисяч життів, це 2-2,5% всіх смертей.

Коронавірус – основна тема новин. Канали і портали змагаються з виконавчою владою: хто більше налякає ледве жива від страху населення. Всі (влада, медики, пересічні громадяни) забули про інфарктах, онкології, туберкульозі і СНІД. Відсутність раціонального мислення в відношення covid-19 стало нормою. Я постійно чую праведні звинувачення на кшталт «у вас же не вмирали рідні …», «ви перехворіли, тепер вам вистачає нахабства зарозуміло повчати інших …».

При цьому смертельно бояться бояться навіть здавати аналіз на антитіла щоб виявити 5-10% безсимптомно перехворіли », – пише лікар.

Врач Волянский против нового локдауна

Волянський пояснив, що в Україні перша хвиля коронавируса починається тільки зараз, так як в момент оголошення локдауна в березні у нас було мало інфікованих і це дозволило не повторити досвід Західної Європи (не вступить відразу в фазу швидкого зростання). Потім в травні-червні осередки з’явилися у всіх регіонах, але для літа типова низька захворюваність респіраторними вірусами і легкий перебіг. У вересні середня кількість летальних випадків на добу збільшилася до 50.

«Тільки тепер ми зустрічаємо справжню першу хвилю. Тільки зараз почалася фаза швидкого зростання (3-й малюнок), яка до зими перейде в лінійну залежність (скажімо, 150-200 летальні випадки на добу) і тільки після насичення епідемічного процесу (перехворіє 20-30%) в квітні-травні перша хвиля зійде нанівець. Що нам дали 7 місяців карантину? Ми не отримали імунного прошарку і закатали в асфальт 35 мільярдів спецфонду. Є і плюси: лікарі отримали досвід, створені непогані протоколи, підготовлено 40 000 ліжок », – розповів імунолог.

Иммунолог Волянский о первой волне коронавируса

«Сьогодні міністр охорони здоров’я на ранковому брифінгу звернувся до людей похилого віку. Попросив частіше користуватися антисептиком і не виходити з дому без крайньої необхідності. Інших варіантів захисту груп ризику, схоже, у виконавчої влади немає », – додав він.

Пост врача Волянского о Сovid-19 в Facebook

Пост врача Волянского в Facebook о карантине

Джерело: