Новий глава «Укрзалізниці» розділить компанію на чотири частини

Володимир Жмак, який вчора, 26 серпня, став новим главою АТ «Укрзалізниця» (УЗ) планує розділити компанію на ряд спеціалізованих, до чотирьох, вертикалей. Вони будуть включати в себе вантажні, пасажирські і контейнерні перевезення, а також інфраструктуру. За його словами, вони повинні перетворитися в окремі компанії в складі УЗ.

Про це він розповів в інтерв’ю «Ліга.Бізнес».

«Я хочу виділити в« Укрзалізниці »чотири вертикально-інтегровані бізнес-одиниці, з окремими балансами, які здатні порахувати свої доходи і збитки: це вантажні перевезення, пасажирські перевезення, інфраструктура, і моя новація – окремо вивести контейнерні перевезення. Контейнерні перевезення зараз знаходяться в складі вантажних перевезень, але це в принципі окремий вид бізнесу », – поділився новий глава УЗ.

За його словами, після цього чотири бізнес-одиниці повинні перетворитися в окремі компанії в складі холдингу УЗ.

«Для цього вони повинні мати все для здійснення своєї діяльності. У керівника вантажних перевезень повинні бути і локомотиви, і вагони. А не як зараз: він йде за локомотивами направо, а за вагонами – наліво », – додав Жмак.

Крім того Жмак вважає за необхідне зміну корпоративної структури компанії.

«Система формування правління в УЗ зараз досить складна, правління формується з подачі наглядової ради до Кабміну. І уряд призначає членів правління. Наскільки я знаю, рішення правління оформляється двома підписами: голови правління та члена правління, відповідального за той напрямок, по якому приймається рішення. Члени правління контактують безпосередньо з наглядовою радою за тими напрямками, за які вони відповідають (…) Для здійснення тих завдань, які я ставлю, мені потрібна ієрархічно правильно побудована система, де я маю можливість приймати рішення і відповідати за діяльність всього правління, а не тільки тих підрозділів, які знаходяться під мною », – пояснив новий глава УЗ.

За його словами, про заплановані нововведення він буде просити наглядова рада на стадії підписання контракту і наділення його повноваженнями.

Джерело: