Нобелівську премію з медицини присудили за відкриття вірусу гепатиту С

У понеділок, 5 жовтня, відбулося вручення Нобелівської премії в області фізіології і медицини за 2020 рік. Лауреатами стали Харві Альтер, Майкл Хоутон і Чарльз Райс, які відкрили вірус гепатиту С.

Про це повідомляє Нобелівський комітет на своєму сайті.

Відкритий вченими вірус здатний викликати гепатит С і у людини і шимпанзе. Він був виявлений в 1989 році, шляхом клонування ДНК-копії вірусу, який викликав у шимпанзе хвороба, схожу на гепатит А чи гепатит В, але не була жодним з них.

Роботи Ольтера, Райса і Хоутон зіграли важливу роль у відкритті цього вірусу. Ольтер разом зі своїми колегами з Національного інституту здоров’я США досліджував випадки гепатиту у хворих, які зазнали переливання крові. Вчені показали, що крім вже відомих гепатиту А і гепатиту В є ще одна схожа на них хвороба. Невідомий тоді збудник міг передавати її шимпанзе. Хвороба назвали гепатитом «ні А, ні В».

Як відомо, Нобелівська премія – одна з найбільш престижних міжнародних премій, щорічно присуджується за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або крупний внесок в культуру або розвиток суспільства.

Джерело: