«Не хочу стріляти у власних громадян»: Президент Киргизії Жеенбеков вирішив піти у відставку

Президент Киргизії Сооронбай Жеенбеков заявив, що йде у відставку.

Про це повідомила його прес-служба в четвер, 15 жовтня.

«Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як президент, що пролив кров і той, хто стріляв у власних громадян. Тому прийняв рішення піти у відставку », – йдеться в повідомленні.

Крім того, Жеенбекова закликав нового прем’єр-міністра республіки Садиров Жапарова і інших політиків відвести своїх прихильників зі столиці і повернути мирне життя.

«Ніяка влада не варто цілісності нашої країни і згоди в суспільстві», – підкреслив він.

Нагадаємо, переговори про відставку президента Киргизстану розпочалися 14 жовтня після того, як Жапарова призначили прем’єром. Новий глава уряду пообіцяв, що буде домагатися відставки глави країни, що «є вимогою народу».

Потім прес-служба президента повідомила, що він готовий піти з поста, після нових виборів до парламенту, які ще не призначені, так як зараз «це призведе до непередбачуваного сценарієм розвитку подій на шкоду державі».

Перші заклики до відставки Жеенбекова прозвучали ще на мітингах на початку минулого тижня, коли незадоволені підсумками парламентських виборів політичні парії виступили проти результатів голосування. Лідери партій «Чон Казати» (Великий похід), «Республіка» і «Ийман Нуру» (Промінь віри), які брали участь в протестах, увійшли в новий уряд.

Джерело: