Названі найкорисніші продукти, які насправді шкодять здоров’ю

Не всі продукти, які вважаються корисними, є такими насправді. Так, експерт по харчуванню Зінаїда Медведєва з російського Національного дослідницького центру «Здорове харчування» назвала продукти, шкода яких неочевидний або вони вважаються корисними помилково.

Її слова публікує «Комсомольська правда».

Дієтолог закликала звернути увагу на протеїнові батончики. За її словами, в цей продукт, крім сухого протеїну, сушених ягід, горіхів і насіння, часто додають злакові пластівці високого ступеня обробки з додаванням великої кількості цукру і цукрозамінників. Тому що з’їв його людина спочатку відчує приплив сил, а після – втома і відчуття голоду.

Потім Медведєва розвіяла міф про користь спортивних напоїв з вітамінами. Вона пояснила, що, крім корисних речовин, вода в пляшці містить велику кількість глюкози і фруктози – до 30 грамів глюкози на 300 грамів води, приблизно така ж пропорція міститься і в напоях типу кока-коли.

Дієтолог також підкреслила, що йогурти з фруктовими наповнювачами майже не мають вітамінів, зате туди кладуть солодке добавки і пюре, де міститься дуже багато цукру. Медведєва рекомендувала купувати простий йогурт і додавати в нього фрукти самостійно.

Експерт з харчування також закликала відмовитися від переробленого червоного м’яса: сосисок, сардельок, ковбаси та копченої грудинки. Їх вживання може привести до розвитку раку товстої кишки. Медведєва стверджує, що звичайне м’ясо з точки зору, канцерогенності шкідливо майже так само, до того ж воно підвищує ризик розвитку різних серцево-судинних захворювань. За її словами, червоне м’ясо варто їсти не частіше ніж раз на тиждень і готувати його при температурі 60-70 градусів за Цельсієм.

Останнім продуктом, чий шкоду неочевидний на перший погляд, дієтолог назвала вершкове масло. Медведєва зазначила, що не варто їсти більше 10 грамів масла на добу. Інакше в організмі підвищиться рівень холестерину, що призведе до утворення бляшок в судинах, погіршить роботу серцево судинної системи, порушить кровопостачання всього організму і перш за все головного мозку.

Джерело: