Навальний звинуватив у своєму отруєнні Путіна і збирається в Росію – Spiegel

Російський опозиційний політик Олексій Навальний дав перше велике інтерв’ю після своєї виписки з німецької клініки «Шаріте», де він лікувався після отруєння.

Журналісти зустрілися з ним в головному офісі журналу Spiegel в Берліні. Олексій Навальний говорив майже дві години і розповів, кого підозрює у замаху на себе. Поки доступні лише витримки з інтерв’ю, яке буде опубліковано в журналі в п’ятницю, 2 жовтня.

«Я стверджую, що за злочином стояв Путін, і у мене немає інших версій злочину», – заявив Олексій Навальний.

«Навальний виглядає розкутим, він жартує, він багато сміється. З першого погляду не видно, що ця людина лежав у комі і був на межі смерті. Однак, коли він хоче налити собі води з пляшки, це вдається йому з працею, так сильно тремтять його руки. Охоронці супроводжують Навального цілодобово, і вони звертають увагу на деталі: пляшку води, яку ми поставили на стіл для співрозмовника. Її обрали з-поміж безлічі пляшок в редакційному холодильнику. Випадковий вибір підвищує почуття безпеки », – так описують атмосферу бесіди німецькі журналісти.

Навальний також оголосив про повернення в Росію. «Моє завдання зараз – залишатися хлопцем, який не боїться. І я не боюся! ».

Нагадаємо, 20 серпня по дорозі з Томська в Москву Олексій Навальний відчув себе погано в літаку. Лайнер екстрено посадили в Омську. Навального госпіталізували, він впав у кому. 22 серпня політика доставили до берлінської клініки «Шаріте». Кілька європейських лабораторій прийшли до висновку, що Навальний був отруєний нервово-паралітичним речовиною з групи «Новачок». У Росії це заперечують і кажуть про провокації (докладніше розбір версій читайте тут).

Кілька тижнів політик провів у комі. 23 вересня опозиціонера виписали з клініки, до кінця курсу реабілітації він пробуде в Німеччині.

Джерело: