Нацрада не продовжила ліцензію на мовлення телеканалу КРТ через попередження 15-річної давності

Телеканалу КРТ (ТОВ «Телестудія« Астра-ТБ ») не продовжили ліцензію на мовлення. Таке рішення прийняла Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 20 серпня. Цікаво, що його підтримали одноголосно, що не голосував лише відсутній через хворобу Олександр Ільяшенко, передає «Детектор медіа».

Уточнюється, що підставою для непродовження ліцензії Нацрада назвала попередження телеканалу за 2005, 2006 і 2016 роки, які не були знищені судом.

Представник КРТ на засідання не з’явився. Але від телекомпанії надійшла заява, де КРТ звертає увагу на те, що відповідно до норм закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого і середнього бізнесу в зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавирусной хвороби (COVID-19) »розгляд заяв про ліцензування повинно відбуватися після завершення карантину, який продовжений до 31 серпня 2020 року.

Також компанія заявила, що звернулася до суду щодо попередніх рішень регулятора і просила відкласти питання про продовження ліцензії до рішення суду.

Телеканал КРТ не згоден з рішенням Нацради України з питань ТБ і радіомовлення про непродовження ліцензії і вже звернувся в суд.

«Вважаємо дії регулятора незаконними, що мають ознаки чиновницького свавілля, службового підроблення та тиску на свободу слова в Україні. Згідно із законом Нацрада має розглянути питання переліцензування за 60 днів до закінчення терміну дії поточної ліцензії (до 23 травня 2020). Засідання Нацради 31.07.2020 відбулося вже після закінчення діючої ліцензії », – заявив генпродюссет телеканалу Тарас Сидорець.

Уточнюється, що два з трьох попереджень, які послужили приводом для непродовження ліцензії, отримані в момент дії попередньої ліцензії. А планова перевірка телеканалу в грудні 2019 роки не показала жодних порушень і зауважень.

«На засіданні 30 липня 2020 року під час онлайн-трансляції засідання члени Нацради розглянули і відхилили проект продовження ліцензії на мовлення. З голосу Валерій Зіневич вніс альтернативний проект, що передбачає скасування продовження ліцензії. Такий проект суперечить регламенту, оскільки на засідання не запросили представників телеканалу, а це – порушення законодавства України. Після звернення юристів про порушення регламенту, регулятор переніс розгляд питання на наступне засідання (20 серпня 2020 року). Хоча на відеозаписі засідання чітко видно, що Нацрада не схвалив продовження ліцензії ще на засіданні 30 липня. Це можна розцінювати як службове підроблення », – каже генпродюсер.

Також він висловив упевненість в тому, що дії Національної ради з питань ТБ і радіомовлення мають всі ознаки політичного переслідування, відкритого тиску на опозиційні ЗМІ, оскільки попередження від нього отримують в основному опозиційні телеканали: 112 Україна, NewsOne, КРТ.

Джерело: