Насильник з поїзда «Маріуполь-Київ» запропонував своїй жертві поїздку до Єгипту в якості компенсації

Журналістка Анастасія Лугова, на яку в потязі Маріуполь-Киів напав і намагався згвалтувати тричі судимий уродженець Запоріжжя Віталій Рудзько, розповіла «Країні», як пройшло перше судове засідання у цій справі, яке відбулося у вівторок, 27 вересня.

За словами постраждалої, злочинець попросив у неї вибачення, а в якості компенсації за завдані збитки раптово запропонував оплатити їй поїздку до Єгипту.

«Рудзько почав вибачатися, але робив це явно завченим текстом. Говорив, мовляв, Анастасія, вибачте, біс поплутав, і взагалі відпустіть мене, я хворий, у мене онко, рак, серце – все підряд. Нібито ще й двоє дітей, хоча це недоведені. Потім він різко передумав – сказав, що я взагалі його оббрехала, у нього і в думках не було нічого, а я все брешу. А згодом сказав, що готовий відшкодувати завдані збитки. Сказав: «Багато грошей у мене немає, але на поїздку до Єгипту зберу». Я, звичайно, була в шоці. Ось виявляється як можна отримати путівку в Єгипет. Не розумію, що взагалі у людини в голові і як таке можна ляпнути. Він сам собі риє яму », – поділилася враженнями журналістка

В ході засідання також з’ясувалися також деякі подробиці біографії Рудзько.

«На питання, де працював, він відповів – допомагав людям повертати борги. Тобто, колектор. Ми знаємо, як колектори вибивають гроші. Те що він зробив зі мною, це для нього звичайна історія », – коментує Анастасія.

На засідання не зміг прийти адвокат Рудзько – він захворів Covid-19, тому інтереси підозрюваного представляв новий захисник.

«Рудзько надали« одноразового »адвоката – він взагалі був не в курсі справи. І він мав нахабство просити суддю відпустити Рудзько під домашній арешт. Причому аргумент був – що він нібито раніше несудимий. Я там трохи не знепритомніла. Як мені пояснив адвокат, виявляється, що в нашій країні якщо людина був судимий, але багато років тому, все це з часом судимості анулюються. І Рудзько вже зараз вважається «чистим». І те, що у нього два тюремні терміни і три судимості, не є обтяжливим обставиною. Ось такі у нас закони », – обурена постраждала.

Сама жінка вважає цей нюанс в українському законодавстві несправедливим.

«Якщо сидів раніше і скоїв злочин знову, значить, не виніс урок. Тоді була крадіжка і розбій, а зараз його судять за напад і спробу згвалтування. Що далі? Вбивство? А потім через 10 років він вийде і скаже, що нічого не було? Це як якщо б моєму синові виповнилося 10 років і я сказала – так я взагалі не народжувала. Я не розумію, що це за закони такі », – нарікає журналістка.

Втім, суд клопотання сторони захисту не задовольнив і продовжив термін утримання під вартою для Рудзько ще на 60 днів. Наступне судове засідання призначене на 24 листопада.

Анастасія побоюється, що за визнання провини Рудзько можуть ще і зменшити термін. Нагадаємо, що зараз прокуратура просить для нього до 5 років тюремного ув’язнення, що жінку категорично не влаштовує.

«За хорошу поведінку його взагалі можуть випустити року через два. Я в шоці. А мені тоді що робити? Під програму захисту свідків? Держава подбає про мене, коли він вийде і раптом захоче мене знайти? », – зазначає жінку.

«Країні» вона також повідомила, що сторона звинувачення подає клопотання, щоб термін ув’язнення для Рудзько збільшили – з огляду на, що це не перша його судимість, і що при злочині був присутній малолітній син Анастасії.

На питання, який термін для нападника вона вважає справедливим, жінка відповідає: «Років 20 мінімум. А взагалі шкода, що не можна його відправити в один з штатів Америки, де діє смертна кара », – додала Лугова.