NASA знову запустила в космос «українську» ракету «Антарес»

У США успішно запустили в космос ракету-носій середнього класу «Антарес» спільного американсько-українського виробництва. Пуск став другим в цьому році – перший відбувся в лютому.

Як повідомили в посольстві України в США, NASA зробила запуск з космодрому Wallops Island в американському штаті Вірджинія в ніч на 3 жовтня за українським часом. При цьому був присутній посол України в США Володимир Єльченко.

За допомогою «Антареса» до Міжнародної космічної станції відправлять модуль Cygnus американської компанії Northrop Grumman. Стиковка запланована на 5 жовтня.

Повне відео опубліковане в Twitter NASA.

Космогрузовик везе космонавтам 3,6 тонни продовольства, обладнання та матеріалів для наукових досліджень. Також на МКС доставлять новий модифікований американський туалет за 23 млн доларів, який в перспективі може бути використаний в польотах на Місяць і Марс.

Відзначається, що всесвітня пандемія коронавіруса ускладнила підготовку до запуску – посольство активно допомагало Northrop Grumman організувати окремий спеціальний рейс, на якому в США доставили команду українських фахівців.

Головна конструкція першого ступеня ракети-носія була розроблена конструкторським бюро «Південне» і проводиться на «Південному машинобудівному заводі ім. Макарова» у співпраці з низкою українських компаній.

Джерело: