NASA і Європейське космічне агентство домовилися про створення станції біля Місяця

У вівторок, 28 жовтня, NASA і Європейське космічне агентство (ЄКА) підписали угоду про співпрацю щодо створення безпечних навколомісячної станції Gateway в рамках програми Artemis під час якої астронавти повинні висадиться на поверхню супутника Землі в 2024 році.

Про це повідомило американське космічне агентство.

Як відзначили в NASA, «ця угода є важливим елементом широких зусиль Сполучених Штатів по залученню міжнародних партнерів до сталого дослідження Місяця і демонстрації технологій, необхідних для майбутньої місії людини на Марс».

«Угода, підписана у вівторок, знаменує собою перше офіційне зобов’язання агентства по запуску міжнародних екіпажів на Місяць в рамках місій« Артеміда », – вказало NASA.

Відповідно до угоди, ЄКА створить населені і дозаправочная модулі, а також забезпечить зв’язок станції з поверхнею Місяця.

Також ЕКА надасть два європейських сервісних модуля для пілотованого космічного корабля NASA Orion, які будуть включати маршові двигуни і забезпечувати капсулу енергією, водою і киснем в рамках польотів за програмою Artemis.