Найяскравіша комета за 23 роки Neowise відлітає: як встигнути побачити

Прямо зараз на момент виходу цієї новини, над нами пролітає найяскравіша за останні 23 роки «велика комета» – Neowise, офіційно позначена C / 2020 F3. Вперше вона була виявлена ​​27 березня року астрономами NASA, але ніхто не міг тоді припустити, яке вона створить космічне уявлення для землян. 3 липня комета облетіла Сонце і попрямувала покинути Сонячну систему. Часу на її спостереження залишилося не багато, тому не пропустіть шанс побачити її перш, ніж вона зникне з поля зору на 6,8 тисяч років, повідомляє Express.

Команда NASA озвучила кілька порад по тому, як знайти комету Neowise на нічному небі в найближчі кілька днів. Максимальне зближення із Землею відбудеться 23 липня, що зробить її ще яскравіше для спостережень неозброєним оком. У цей день комета Neowise пролетить повз Землю на відстані в 103 мільйони кілометрів. Потім вона буде тьмяніти і зовсім зникне з поля зору.

«Для тих, хто сподівається побачити комету Neowise до того, як вона досить віддалиться від Землі, є кілька можливостей її спостереження. Якщо ви подивіться на небо неозброєним оком, комета Neowise, швидше за все, буде виглядати як нечітка зірка з невеликим хвостом. Тому все ж рекомендується використовувати бінокль або невеликий телескоп, щоб отримати найкращий огляд цього об’єкта », – повідомляють астрономи NASA.

На початку липня комета Neowise найкраще було видно відразу після заходу Сонця і прямо перед сходом Сонця в північній півкулі. Але з середини липня комету найкраще побачити в вечірні години на північному заході і близько до горизонту – комета буде розташована нижче і лівіше ковша Великої Ведмедиці.

Джерело: