Найпотужніший в цьому році тайфун обрушив ураган і зливу на Японію, тепер підбирається до Південної Кореї

Тайфун «Хайш» обрушився на південь Японії і рухається в бік Південної Кореї і Росії. »Хайш» вже другий тайфун за цей тиждень, фахівці-метеорологи називають його найпотужнішим в 2020 році. Попередній тропічний тайфун «Майсак» став причиною руйнувань і людських смертей в Японії, Російської Федерації та Китаї.

Про це пише Associated Press.

За даними Японського метеорологічного агентства, тайфун «Хайш», що в перекладі з китайської означає «морський бог», пройшовшись по Окінаві і південному острову Кюсю на початку неділі збирав стійкі вітри зі швидкістю до 162 кілометрів на годину. Потужність тайфуну оцінюють як еквівалент урагану другої категорії За даними громадської телекомпанії NHK TV кілька річок на Кюсю загрожують вийти з берегів. Повідомляється, що на на островах Окінава і Кюсю отримали попередження про евакуацію понад 50 тис. Чоловік.

Потяги швидкого проходження «Сінкансен», а також авіаперельоти на півдні Японії скасовані до понеділка, а можливо і до вівторка.

Вантажний корабель, що перевозив 43 члена екіпажу і 5800 корів з Нової Зеландії, став жертвою стихії біля берегів Японії. Двоє людей були врятовані, і одне тіло знайдено. Пошуки були припинені через тайфун.

Джерело: