Американський бізнесмен Амос Хохштайн припиняє повноваження незалежного директора в наглядовій раді НАК «Нафтогаз України».
Про це повідомляє пресслужба НАК.
Однією з причин такого рішення Хохштайн назвав посилення протидії процесам реформування ринку газу і трансформації «Нафтогазу» в незалежну ефективну компанію.
«Він також закликав уряд України продовжити курс на забезпечення незалежності наглядових рад як запобіжника від повернення корупційних схем минулого», — йдеться у повідомленні.
У колонці для видання KyivPost американець написав, що «Нафтогазу» загрожує наростаючий саботаж з боку корумпованих сил». Він заявив, що керівництво «Нафтогазу» зустрічало опір на кожному етапі трансформації компанії.
«Компанія була змушена витрачати нескінченну кількість часу на боротьбу з політичним тиском і спробами олігархів збагатитися за рахунок сумнівних угод», — пише Хохштайн.
Хохштайн вважає, що спроби саботажу посилилися останнім часом, оскільки міжнародне співтовариство втомилося від України, а адміністрація Дональда Трампа більше не займалася антикорупційним порядком денним. За його словами, найбільш яскраво і кричущим чином це проявилося, коли уряд України нещодавно погодив і затвердив меморандум про взаєморозуміння з компанією Louisiana Natural Gas, яку Хохштайн вважає сумнівною.
«Кожна частина цієї огидної справи є бідою і небезпекою, з якими стикається Україна, коли вона повертається в своє минуле. Підписання угоди з негідною і сумнівною американською компанією при призначенні її керівника, людини, яка працювала на того самого корумпованого Януковича і (ексміністра енергетики) Юрія Бойка, які намагалася витіснити і покласти край революції Євромайдану», — заявив Хохштайн.
Він також навів ще один приклад корупції в Україні в якості причини відходу з «Нафтогазу».
«Після остаточного переконання уряду скасувати режим державних зобов’язань для домашніх господарств в серпні 2020 року, «Нафтогазу» були висунуті різні необгрунтовані звинувачення, супроводжувані звичайними закликами до розслідування. Стара тактика використання прокурорів і аудиторів для залякування і відплати повернулася. Саме це відволікання є причиною того, що наглядова рада постійно підтримує «Нафтогаз» з використанням міжнародних стандартів і забезпечує регулярні аудиторські перевірки такими авторитетними фірмами, як Deloitte і KPMG», — пише Хохштайн.
«Я більше не можу стояти осторонь і підтримувати цю негативну тенденцію, і саме тому я повинен добровільно покинути правління», — заявив він.
Хохштайн працював в Наглядовій раді НАК з 2017 року.
Нагадуємо:
6 жовтня ЕП опублікувала матеріал «Мінус» 75 мільярдів: що показав аудит «Нафтогазу» і хто понесе покарання«, в якому йдеться про фінансові порушення та недоліки у роботі НАК «Нафтогаз України», виявлені Державною аудиторською службою під час проведення ревізії за період з 1 жовтня 2018 року по 31 грудня 2019 року.
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що причинами скандалу з аудитом НАК «Нафтогаз України» стали зобов’язання використовувати міжнародні стандарти бухгалтерської звітності, а також спецзобов’язання з продажу газу населенню.
Економічна правда