На заході України реєструють навала отруйних змій

У серпні цього року до лікарів західної України звернулися вже чотири жертви нападу гадюк. Подібні випадки нападів могли почастішати через паводки, які привели до підвищення вологості.

Про це «Громадське Карпати» розповіла голова прес-служби управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович.

«У минулому році у нас було 32 звернення з приводу укусів гадюк, в цьому році у нас вже 16. Якщо в липні було 8, то за 10 днів серпня ми маємо вже 4 випадки. Є тенденція до зростання. З огляду на, що 11-13 серпня у нас оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки, то спека, знову ж таки, – умови для збільшення кількості укусів », – заявила глава відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Лідія Синюта.

Тому українців попередили: змії самі по собі не є небезпечними, нападають тільки в відповідь або зі страху. При відвідуванні потенційно небезпечних місць одяг і взуття повинна щільно закривати шкіру. Кращим рішенням у цій ситуації буде негайне звернення до лікаря для введення протиотрути, яке полегшить симптоми і посприяє якнайшвидшому одужанню.

Джерело: