На протест вийшли працівники БелАЗу

Опівдні працівники білоруського автомобільного заводу БелАЗ вийшли до центральної прохідної, щоб зустрітися з керівництвом і вимагати чесних виборів.

Джерело: TUT.BY з посиланням на інформацію, отриману від співробітників підприємства

Пряма мова одного з працівників БелАЗу: «Зараз якраз збираємося перемовлятися з керівництвом. Ми вийшли до центральної прохідної і вимагаємо чесних виборів. Людей багато, важко порахувати. Керівництво вийшло до нас, зараз буде говорити…

На заводі настрої протестні, люди не згодні з результатами виборів. Завод працює, тому що нам потрібно годувати свої сім’ї. Але якщо нічого не зміниться, потрібно страйкувати».

 

ФОТО НАДІСЛАНО ПРАЦІВНИКОМ ПІДПРИЄМСТВА

Деталі: Повідомляється, що кілька сотень робітників БелАЗу призупинили роботу і вийшли до пресового цеху. До заводу також прийшли жителі Жодіно, кричать: «Влада з народом!», «БелАЗ, дякуємо». Через дорогу люди шикуються в ланцюг, а автомобілісти сигналять. Міліції на місці збору людей не видно.

Тут присутнє керівництво міста і підприємства. Люди обурені тим, що автобуси БелАЗу виділялися міліції для затримання протестувальників.

Керівництво заводу просить їх розійтися.

Основна вимога робітників — щоб з міста прибрали ОМОН. Вони сказали керівництву міста, що не розійдуться, поки їх вимогу не виконають. Співробітники підприємства кричать, щоб керівник дзвонив начальнику жодінской міліції.

Люди обурені тим, що 9, 10 і 11 серпня спецназ і ОМОН затримували мирних громадян, які просто поверталися з роботи. Серед них були і робітники БелАЗу.

Нагадаємо: Після виборів президента Білорусі 9 серпня люди масово вийшли на протести проти фальсифікації результатів голосування. Вони виступають проти Олександра Лукашенка й на підтримку його головної суперниці Світлани Тихановської, яка, на їхню думку, перемогла діючого президента з великим відривом.

Акції супроводжуються насильством силовиків, пострілами та затриманнями, а мітингарі вже почали використовувати «коктейлі Молотова«. Серед протестувальників є загиблі.

Джерело: