На «Оскар» висунули фільм, в якому в 2025-му році Україна перемогла у війні на Донбасі

За підсумками Нацвідбору право представляти Україну на врученні премії «Оскар» в категорії «Міжнародний повнометражний фільм» отримала картина Валентина Васяновича «Атлантида».

Про це повідомляє прес-служба Українського оскарівського комітету в Facebook.

«Події фільму розгортаються в 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернутий до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Однак на тлі спустошення народжується нова любов. Всі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Вернись живим» Андрій Римарук, парамедік Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили в Маріуполі та Києві », – зазначено в повідомленні.

Продюсерами фільму стали Валентин Васянович, Ія Мислицький, відомий за участю у створенні фільмів «Плем’я» і «Сутінки», а також Володимир Яценко, відомий за картинами «Додому» і «Дике поле».

Міжнародної просуванням зараз займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила «Студія Гармата фільм». Кінопроект став одним з переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну фінансову підтримку. У широкий прокат в Україні фільм вийде 5 листопада.

Відзначимо, 93-а церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

Какой фильм Украина выдвинет на Оскар

Нагадаємо, 9 вересня був оголошений список кандидатів для національного відбору фільмів, які висунуть від України на премію «Оскар» в категорії «Міжнародний повнометражний фільм».

У списку виявилося три стрічки, які підтримував фонд Держкіно. Серед них драма режисера Валентина Васяновича «Атлантида».

Другий номінант – лірична комедія «Мої думки тихі» режисера Антоніо Лукича, в яку молодому українському хлопцю разом з мамою належить записати голоси закарпатських тварин, щоб заробити на довгоочікуваний від’їзд до Канади.

І третин в списку номінантів виявилася документальна стрічка «Земля блакитна, як апельсин» режисера Ірини Цілик. У фільмі розповідається про несподівано світлою і яскравою життя матері-одиначки і її дітей, які проживають на лінії розмежування на Донбасі.

За підсумком була відібрана «Атлантида».

Джерело: