На колишнього президента Киргизстану Атамбаєва скоєно замах

У Бішкеку невідомі зробили спробу замаху на колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, який недавно, під час масових протестів у столиці республіки, був звільнений з СІЗО. Екс-глава держави не постраждав.

Про це в п’ятницю, 9 жовтня, повідомила радниця Атамбаєва Кундуз Жолдубаева.

У своєму Facebook вона опублікувала відеозапис з Атамбаєвим, на якій той показує сліди від куль на його автомобілі. За його словами, в машину стріляли бойовими кулями, екс-президент не постраждав.

В машину экс-президента стреляли боевыми пулями. Алмазбек Шаршенович не пострадал.

Опубліковано Kunduz Zholdubaeva Пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

Атамбаєв також заявив, що інформація про підготовлюваний на нього замах йому надійшла ще вчора. Напад нібито вчинили на замовлення чинної влади. Колишній глава держави пов’язує замах з протестами в столиці Киргизстану.

«Вони думають як, Атамбаєва вбити, і все люди розбіжаться. Не вийде. Я буду з народом, це моя земля », – запевнив екс-глава держави.

Алмазбек Атамбаев: "Информация о том, что готовится покушение на меня поступила ещё вчера"

Опубліковано Kunduz Zholdubaeva Пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.

Нагадаємо, 23 червня Первомайський районний суд Бішкека засудив Атамбаєва до 11,2 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Його визнали винним у справі про незаконне звільнення кримінального авторитета Азіза Батукаєва. Він утримувався під вартою в СІЗО Держкомітету нацбезпеки Киргизстану до завершення справи про заворушення в серпні 2019 року.

В ході протестів проти фальсифікації парламентських виборів в ніч на вівторок, 6 жовтня, демонстранти звільнили колишнього президента з СІЗО. У той же день Бішкекський суд перевів Атамбаєва під домашній арешт.

Раніше ми писали про те, що президент Киргизстану видав указ про введення режиму НС на території столиці республіки Бішкека. Сьогодні там тривають заворушення в зв’язку з опозиційними мітингами.

Джерело: