МВФ планує продовжити співпрацю з Україною за програмою stand-by

Незважаючи на те, що більшість громадян нашої країни проти зобов’язань України перед МВФ, сам Міжнародний валютний фонд має намір продовжити співпрацю в рамках програми stand-by.

Про це повідомляє hromadske.

Коли відбудеться наступний візит місії Фонду, яка повинна оцінити прогрес уряду і Національного банку в виконанні вимог міжнародного кредитора, поки невідомо.

«Дискусії щодо виконання параметрів і показників програми тривають, дата початку роботи місії МВФ щодо першого перегляду програми поки що не визначена», – сказав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

У МВФ відзначили, що ведуть обговорення з урядом щодо термінів проведення реформ, які є умовами для отримання Україною грошей від фонду, а також з приводу економічної та фінансової політики держави. Серед дискусійних питань – завершення реформи митної та податкової служб, затвердження плану роботи з непрацюючими кредитами в банківській системі тощо.

«Важливо, щоб поточна економічна політика відповідала тим критеріям, на яких заснований меморандум про економічну і фінансову політику, і щоб зміст і тимчасові рамки плану реформ були якомога зрозуміліше. Саме з цих питань і тривають дискусії », – додав Люнгман.

Джерело: