МОЗ готується розгортати COVID-госпіталь у столичному Палаці спорту

Міністерство охорони здоров’я готується розгортати мобільний госпіталь в столичному Палаці спорту.

Джерело: заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю «Сегодня»

Пряма мова: «Уже є попередні кошториси, які допрацьовують. Ми зібрали потреби по обладнанню, дали завдання ДП «Медичні закупівлі», щоб там проаналізували ціни і запускаємо постанову, якою виділимо на це кошти, і починаємо розгортати госпіталь в Палаці спорту ».

Деталі: За словами Ляшка, тимчасові ковідние госпіталі потрібно розгортати в пристосованих приміщеннях, що мають опалення, вентиляцію, санітарно-технічні умови.

Тобто це великі площі, на яких додатково розміщуються ліжка таким чином, щоб була велика блокова система, де можна буде підвести кисень до койко-місць, забезпечити реанімаційні відділення, кімнати для медичного персоналу.

На уточнююче запитання, чи є зараз додаткове обладнання, лікарі, ліжка для таких великих площ, санлікар відповів негативно, зазначивши, що головна проблема – з медичним персоналом.

Пряма мова: «На даний конкретний момент – немає. Але в даний час ми знаємо кількість цього обладнання, є табелі оснащення, і ми знаємо, скільки обладнання на ринку, як його купити і поставити.

Питання не стільки в обладнанні, як в забезпеченні медичним персоналом. Зі збільшенням кількості медичних ліжок проблема збільшення кількості медичного персоналу не вирішиться сама собою, адже лікар – це професія, яка набувається роками ».