Міністр оборони Таран розповів Раді, призовники якого віку можуть відмовитися від строкової служби

У четвер, 17 липня, міністр оборони України Андрій Таран заявив, що призов до армії для молодих людей віку 18 і 19 років буде здійснюватися тільки на добровільній основі. А зрушений через пандемію Covid-19 весняний призов 2020 закінчиться 31 липня.

Про це він заявив в Раді виступаючи на годині запитань до уряду.

«Що стосується призову на строкову військову службу в травні-липні цього року (весняний призов – Ред.). Заклик триватиме до 31 липня 2020 “, – сказав він.

Також він заявив, що всі бажаючі вчитися на магістра повинні подати відповідні документи до військкомату з університету, що дозволить дати їм відстрочку від призову до осені 2020.

«У разі виникнення будь-яких проблемних ситуацій Міністерство оборони пропонує звертатися на нашу« гарячу лінію ». Телефони є на сайті Міноборони. Кожен випадок порушення прав одержувачів освіти ретельно розглядається і винні будуть притягнуті до відповідальності », – додав міністр оборони України.

Він окремо торкнувся особливостей призову випускників шкіл, тобто осіб до 20 років.

«Випускники шкіл абсолютно без перешкод можуть реалізувати своє право на продовження освіти. Уряд прийняв рішення, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на військову службу тільки за власним бажанням, що підтверджується письмовою заявою », – сказав Андрій Таран.

Нагадаємо, що згідно з нормами чинного законодавства України, молоді люди даного віку до 20 років мають право відмовитися від проходження військової строкової служби при подачі відповідної заяви (з підписом) або особисто до військкомату, або відправити його туди рекомендованим листом.

Зразок такої заяви можна знайти тут.

Всього у 2020 році в армію планують закликати 16 460 особа всіх призовного віку, в т.ч. в ЗСУ – 9 000 осіб, в Національну гвардію – 5 460 людей, до Державної прикордонної служби України – 1300 осіб, до Державної спеціальної служби транспорту – 700 осіб.

Станом на 17 липня з військових комісаріатів для комплектування Збройних Сил України та інших військових підрозділів було направлено 9 465 осіб, що є 57,5% від загального плану. У тому числі конкретно для ЗСУ – 4780 чоловік.

Джерело: