Мінфін США оштрафував Amazon за поставки товарів в анексований Крим

Міністерство фінансів США оштрафувало одну з найбільших в світі компаній Amazon за порушення санкцій, пов’язаних з включеним РФ Кримом, а так же Іраном і Сирією. У свою чергу, компанія визнала провину і зобов’язалася виплатити штраф.

Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті відомства, в середу, 8 липня.

Так, Amazon оштрафували на 134 523 доларів за порушення різних санкцій, передбачених рішенням Управління з контролю над іноземними активами (OFAC). Зокрема, мова йде про постачання товарів та надання послуг особам, щодо яких передбачені санкції, а також особам, які на той момент перебували в Криму, Сирії та Ірані.

Як повідомили в Мінфіні США, з 15 листопада 2011 року по 18 жовтня 2018 роки люди, що знаходилися в Криму, Сирії та Ірані, розміщували замовлення або вели бізнес з надання послуг і товарів особам в цих регіонах через сайти, які належали Amazon.

Відзначається, що автоматичні скринінгові системи компанії не змогли розпізнати кримські адреси як адреси подсанкціонного регіону. У Мінфіні США зазначили, що Amazon порушила американське законодавство через недосконалість власних технологій.

Джерело: