Миколаївський порт віддали в концесію на 35 років компанії з Катару

У Миколаєві спеціалізований порт «Ольвія» відданий в концесію на 35 років компанії з Катару QTerminals, яка управляє найбільшим торговим портом своєї країни – Хамад вартістю понад 7 млрд доларів. Очікується, що в українське підприємство іноземна компанія на першому етапі інвестує 3,4 мільярда гривень. Про це на своїй сторінці в соцмережі написав міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Він уточнив, що церемонія передачі миколаївського порту в концесію пройшла в присутності міністра транспорту і комунікацій Катару Джасіма Аль Сулейті.

«Всього за 35 років концесії будуть притягнуті до 17,3 мільярдів гривень інвестицій. Це перша пряма катарська інвестиція, друга за обсягом інвестиція після «Криворіжсталі» і одна з найбільших прямих іноземних інвестицій в портову галузь України за всю історію незалежності », – додав Криклій.

Також міністр інфраструктури перерахував головні умови договору:

Щорічний концесійний платіж складе не менше 80 мільйонів гривень. Це в 16 разів більше, ніж прибуток порту за минулий рік.
Концесіонер повинен забезпечити мінімальний обсяг перевалки вантажів не менше 2,55 мільйона тонн на рік.
Близько 80 мільйонів гривень буде направлено на поліпшення інфраструктури Миколаєва.
Планується будівництво нових об’єктів нерухомості на території підприємства – зернового терміналу / універсального перевантажувального комплексу.
Протягом перших 6 років концесіонер гарантує зайнятість трудовому колективу і належний рівень зарплати.
Міністр інфраструктири вважає, що від укладену угоду вигідно і державі, і людям і бізнесу.

За словами Криклій, які проходитимуть у концесію буде переданий порт Чорноморськ і вже розпочато конкурс на відбір консультантів для підготовки ТЕО і тендерної документації.

скриншот сообщенияскриншот сообщения

Джерело: