Меркель стверджує, що світ більше не може покладатися на лідерство США

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що світ більше не може вважати само собою зрозумілим, що США все ще прагнуть бути світовим лідером і повинен відповідним чином скорегувати свої пріоритети.

Про це вона сказала в інтерв’ю низці європейських ЗМІ, в тому числі The Guardian, передає «Європейська правда«.

«Ми виросли з певним знанням того, що Сполучені Штати хочуть бути світовою державою», — сказала канцлерка Німеччини.

«Якби США зараз захотіли відмовитися від цієї ролі з власної волі, нам довелося б дуже глибоко задуматися» — зазначила вона.

Меркель, перший німецький лідер, який виріс по східну сторону залізної завіси, в минулому часто говорила про своє захоплення глобальним впливом США. Виступаючи перед Конгресом в 2009 році, Меркель міркувала про «неймовірний дар свободи», який східні німці отримали в результаті падіння Берлінської стіни за підтримки США.

Але навіть під час президентства Барака Обами німецькому уряду дорікали за низькі військові витрати – критика посилилася при Дональді Трампі, який нещодавно підтвердив плани виведення 9500 американських військовослужбовців з баз у Німеччині.

Меркель зазначила, що військова присутність США в Центральній Європі відповідає власним інтересам США.

«Американські війська в Німеччині допомагають захищати не тільки Німеччину і європейську частину НАТО, а й інтереси Сполучених Штатів Америки», — сказала канцлерка.

«Подивіться на світ, подивіться на Китай чи Індію. Є вагомі причини зберігати прихильність трансатлантичній оборонній спільноті та нашій спільній ядерній парасольці. Але, звичайно, Європа повинна нести більший тягар, ніж під час холодної війни» – зазначила Меркель.

Джерело: