Меркель і Макрон терміново зідзвонилися з Путіним через ситуацію в Білорусі

Поки в Європі попереджають, що Росія може спробувати «приєднати» Білорусь, німецький канцлер Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон зателефонували з російським лідером Володимиром Путіним – вони обговорили білоруський криза.

Про це повідомляє прес-служба Кремля.

Телефонна розмова відбулася за ініціативою німецької сторони.

Путін і Меркель докладно розглянули ситуацію в Білорусі, яка склалася після президентських виборів. З російської сторони акцентована неприйнятність будь-яких спроб втручання ззовні у внутрішні справи республіки, що ведуть до подальшої ескалації кризи. Висловлено сподівання на якнайшвидшу нормалізацію обстановки.

У свою чергу канцлер Німеччини наголосила, що білоруський уряд має утриматися від застосування насильства проти мирних демонстрантів, негайно звільнити політичних в’язнів і вступити в національний діалог з опозицією і суспільством для подолання кризи, йдеться в повідомленні на сайті німецького уряду.

Пізніше Путін переговорив по телефону з Еммануелем Макрона. Під час обговорення ситуації, що загострилася в Білорусі російський лідер і своєму французькому колезі вказав на неприпустимість втручання інших держав у білоруські «розборки» і чинення тиску на офіційний Мінськ. З обох сторін висловлено зацікавленість у якнайшвидшому врегулюванні цієї проблеми.

Джерело: