Мер Умані хоче заблокувати в’їзди в місто, щоб не пустити хасидів

Мер Умані Олександр Цебрій розглядає можливість заблокувати в’їзди в місто на період іудейського Нового року (18-20 вересня), Рош Ха-Шана, щоб запобігти масовий приїзд паломників-хасидів. Також він має намір зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, щоб обговорити ситуацію.

Про це він заявив у відеозверненні, викладеному на сторінці в Facebook.

За його словами, в Умані сподівалися на заборону традиційного святкування Рош Ха-Шана на загальнодержавному рівні, однак цього не сталося. За даними мера, Держкомісія з ТЕБ та НС вважає за можливе в вересні приїзд від 5 000 до 10 000 хасидів. Цебрій хоче зустрітися з президентом Володимиром Зеленським найближчим часом, щоб обговорити ситуацію. Він заявив, що виїжджає до Києва і має намір перебувати під Офісом президента, поки не зустрінеться з главою держави.

«Я переконаний, що пан президент не знає про цю ситуацію, оскільки він не поінформований досить своїми так званими« слугами народу », тому я зараз виїжджаю до Києва», – сказав Цебрій.

За його словами, щоб запобігти масовий приїзд хасидів до Умані, він готовий піти на радикальні заходи.

«Я готовий на найрадикальніші заходи, але в рамках чинного законодавства. Ви пам’ятаєте, як це було, коли перекривалися блокпостами в’їзди на територію міста Умань. Це рішення може прийняти міська комісія ТЕБ та НС. Я хочу почути, як ви поставитеся, якщо на період Рош Ха-Шана ми приймемо такі наступних правил безпеки «, – сказав Цебрій, звертаючись до місцевих жителів.

Джерело: