Мер Чернівців відсторонений від посади Верховним Судом

Верховний Суд України відсторонив Олексія Каспрука з посади мера Чернівців.

Своїм рішенням судді скасували постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду про дострокове припинення повноважень Каспрука і відправили справу на повторний розгляд, повідомив сам градоначальник.

Рішення про відсторонення мера буде діяти протягом нового розгляду цієї справи судом першої інстанції – Чернівецьким окружним адміністративним судом.

«Справу відправлено повторно на розгляд судом першої інстанції. Поки суд буде розглядати цю справу, буде діяти рішення Чернівецької міської ради про моє дострокове припинення повноважень », – сказав Каспрук.

Нагадаємо, 26 липня 2018 року Чернівецький міський рада 29 голосами депутатів шляхом таємного голосування достроково припинила повноваження міського голови Олексія Каспрука. Після цього повноваження градоначальника протягом дев’яти місяців виконував секретар міськради і політичний опонент Каспрука Василь Продан.

У квітні 2019 року Чернівецький окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення про відставку Каспрука, після чого він був відновлений на посаді. Пізніше секретар міськради Продан подав апеляційну заяву на рішення суду першої інстанції, в якій просив суд повністю скасувати дію постанови.

Також апеляцію подав і Каспрук, який не погодився з пунктом судового рішення, в якому було зазначено, що Продан під час голосування за відставку міського голови не мав конфлікту інтересів.

12 листопада 2019 року у Вінниці Cедьмой апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення першої інстанції про незаконність рішення Чернівецької міської ради про дострокове припинення повноважень Каспрука.

Джерело: