Мендель виграла суд проти професора КНУ, якого вона звинуватила в корупції

Херсонський апеляційний суд прийняв сторону прес-секретаря президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель в справі про написаної їй статті, в якій вона звинуватила в корупції КНУ імені Шевченка.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» у четвер, 15 жовтня.

Так, суд, засідання якого проходило в режимі відеоконференції, задовольнив апеляційну скаргу Мендель і постановив скасувати рішення Херсонського міського суду від 1 квітня 2019 року, і прийняти нове рішення, а в задоволенні доктора філологічних наук і викладача Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрія Ковальова про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації та стягнення моральної шкоди відмовити.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржено протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги.

Нагадаємо, судова тяганина у цій справі тривала чотири роки. У січні 2016 року в американському виданні «Politico» була опублікована стаття англійською мовою колишньої студентки Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлії Мендель «Як продаються дипломи в українських університетах». У ній вона звинуватила свого колишнього наукового керівника, доктора філологічних наук Юрія Ковальова в тому, що в 2012 році під час захисту докторської дисертації він не приймав роботу, поки вона не поклала між сторінок 200 доларів. Правда, прізвище свого наукового керівника Мендель в статті прямо не назвала.

«Я спостерігала, як мій шановний професор сучасної української літератури гортав сторінки. Моє обличчя почервоніло від сорому, але я ніколи не забуду, що він сказав, коли знайшов те, що шукав: «Тепер все ясно. Ти виконала хорошу роботу », – йдеться в статті.

За результатами захисту Мендель присуджено науковий ступінь кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.01.01-українська література.

Університет в особі доктора філологічних наук Юрія Ковальова подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації та стягнення моральної шкоди. Цивільна справа розглядав Херсонський міський суд, який в квітні минулого року частково задовольнив позов.

«Суд приходить до висновку про те, що викладена в статті інформація є недостовірною, тобто такою, що не відповідає дійсності, оскільки відповідачі, на яких покладається обов’язок відповідно до положень статті 277 ЦК України довести, що поширена інформація є достовірною, які не довели достовірність викладеної інформації належними і допустимими доказами, не надали вироком суду щодо позивача », – йдеться в рішенні суду.

Крім того, в ньому зазначено, що інформація щодо позивача і вчинення ним протиправного діяння являє собою твердження, а не «вираз поглядів» або «оціночні поняття».

Суд вирішив визнати недостовірною інформацію, викладену в першому і другому абзаці статті, де мова йде про захист дисертації Мендель, а також зобов’язати Мендель і юридична особа, зареєстрована за законодавством Бельгії POLITICO SPRL, спростувати недостовірну інформацію в термін не пізніше 10 днів з дня набрання рішенням суду в законну силу, шляхом розміщення тексту спростування англійською мовою на сайті www.роlіtісо.eu. Також суд вирішив стягнути з них на користь позивача 1 тис гривень. моральної шкоди і 1929 гривень витрат судового збору.

Однак Мендель не влаштувало це рішення і вона подала апеляцію, яка з липня 2019 року розглядалася в Херсонському апеляційному суді.

Джерело: