«Мати всіх рецесій». Провідний економіст анонсував масштабну кризу економіки в усьому світі

Глава BNP Paribas Asset Management, однією з найбільших інвестиційних компаній Європи, Фредерік Жанбон попередив інвесторів про те, що світовій економіці загрожує наступ широкомасштабної економічної кризи.

Це загрозу він охарактеризував як «мати всіх рецесій», цитує банкіра Financial Times.

Він зазначив, що пандемія коронавируса Covid-19 привела до дуже істотного падіння ділової активності практично у всіх країнах світу. На думку Жанбона, так зване V-подібне відновлення економіки сьогодні є малоймовірним.

Опитування, проведене в минулому місяці Інститутом CFA, асоціацією фахівців з управління інвестиціями, показав, що їх члени стурбовані декількома роками стагнації і величезним ризиком неправильної оцінки активів, оскільки фондові ринки стають все більш роз’єднаними з економічною активністю після пандемії.

«На нашу думку, відновлення буде більше U-подібним (з т.зв. тривалим« плато »в нижній фазі кризи – Ред.), Ніж V-образним в більшості країн», – сказав Жанбон. Також не виключається і W-подібна форма.

Він додав, що бурхливе зростання на фондових ринках після обвалу в березні не відображає ситуації в економіці. Він передбачає, що фондові ринки відновилися занадто швидко, так як інвестори не врахували ризик другої хвилі коронавируса. Жанбон вважає, що інвестори, особливо роздрібні, скуповували акції через синдром упущеної вигоди (fear of missing out) і низьких ставок по облігаціях. В BNP Paribas Asset Management вважають, що протягом наступних кількох місяців інвесторам необхідно бути обережними.

У замітці минулого тижня аналітики Bernstein Research заявили, що з урахуванням того, що фондовий ринок в СА досяг нової рекордно високої оцінки, його дані припускають, що інвестори були надмірно «бичачими» (розраховують на зростання акцій).

«Тим не менше, в даний час ліквідність перевершує« фундаментальні »і оціночні показники, тому було б сміливо робити ставку проти цього ринку (тобто бути« ведмедями », грати на пониження поточних курсів акцій – Ред.). Більш того, в середньостроковій перспективі у власників активів може бути мало вибору, окрім як розподіляти кошти на акції “, – говорять аналітики.

При цьому Жанбон припустив, що, хоча поява ефективної вакцини проти Covid-19 «може змінити картину» з точки зору економічних перспектив, в даний час «вірус все ще прогресує», особливо в США, Південній Америці та деяких частинах Азії.

«Для того, щоб відновлення було дуже, дуже сильним, ми повинні мати удачу, хорошу політику і хорошу поведінку населення у відповідних країнах», – сказав він.

Також глава BNP Paribas Asset Management повідомив, що у його компанії є «надлишкова позиція в акціях ринків, що розвиваються і боргах ринків, що розвиваються».

Як повідомляла «Країна», курс валют в обмінниках України активно зростає з ранку 20 липня і вже пробив позначку 27,5 грн / $ 1. Люди пішли скуповувати валюту.

При цьому в МВФ прогнозують курс гривні до долара США до кінця 2020 року в районі 30 грн. за $ 1.

Ми розбиралися, чому спроби України захистити своїх виробників обурили влади ЄС. «Країна» вже писала про ініціативи уряду Дениса Шмигаль з підтримки промисловості України. Наприклад, є розрахунки, за якими за найближчі 10 років наше машинобудування повинно вийти на виробництво 950 тепловозів, 100 тисяч вантажних і тисячі пасажирських вагонів, 3 тисячі одиниць громадського транспорту і так далі. Однак ці показники можуть бути досягнуті тільки за рахунок закупівель держкомпанії «Укрзалізниця», а також місцевих бюджетів. В ЄС це не подобається.

Нагадаємо, що в Лондоні зловили трьох банкірів Credit Suisse, які наживалися на кредитах найбіднішій країні Африки. Частина коштів, що призначалися для розвитку риболовецької галузі і зміцнення систем берегового захисту Мозамбіку, була витрачена на хабарі і особисте збагачення злочинців. Внаслідок цього держава була змушена оголосити про дефолт і виплатило $ 700 млн.

Джерело: