Масштабна повінь у Японії забрала життя 50 людей. 1,3 мільйона жителів готуються до евакуації

Через повінь, яка сталася в Японії через проливні дощі на початку липня, загинули вже 50 людей, ще більше десяти японців вважаються зниклими безвісти. Влада оголосила про необхідність евакуації майже для 1,3 млн жителів японських префектур Фукуока, Кумамото, Нагасакі і Оіта.

Про це повідомляє Kyodo.

Так, повінь, яка починалася на півдні Японії, поширилося на північну частину острова Кюсю. Після цього число загиблих почало зростати.

За даними Агентства по боротьбі з пожежами і стихійними лихами, в провінції Кумамото підтверджена загибель 49 людей, ще одна жертва – в провінції Фукуока.

Втім, пошуково-рятувальна операція триває, хоча в багатьох районах термін в 72 години після початку повені, який вважається критичним при пошуках живих людей, вже закінчився.

За даними японських ЗМІ, в постраждалих районах припинено залізничне і автобусне сполучення. Понад 6 тисяч домашніх господарств залишаються без електрики в префектурах Кумамото, Оіта і Кагосіма. Крім того, люди, що живуть в гірських районах, залишилися без телефонного зв’язку та водопостачання.

Річка Тікуго, найбільша річка в регіоні Кюсю, розлилася в місті Хіта (префектура Оіта). Жителів просять стежити за інформацією про евакуацію, щоб забезпечити їх безпеку в разі можливої ​​катастрофи. Подальше повінь може відбутися в декількох містах уздовж річки. У найближчі дні очікуються нові дощі в районах від заходу до північного сходу Японії.

Джерело: