Майже 400 шахтарів оголосили підземний протест

393 гірника шахти «Батьківщина», «Гвардійська», «Тернівська» і «Жовтнева» залишилися під землею і вимагають збільшення зарплат і поліпшення умов праці.

Джерело: голова Незалежної профспілки гірників, нардеп Михайло Волинець в Facebook

Пряма мова: «На 8.30 в підземному протесті Криворізького залізорудного комбінату беруть участь 393 працівники».

Деталі: За словами Волинця, протестують 90 гірників шахти «Гвардійська», 60 гірників шахти «Тернівська», 214 гірників шахти «Батьківщина» і 29 гірників шахти «Жовтнева». Останні вимагають збільшення зарплат і поліпшення умов праці вже шосту добу.

Нардеп також додав, що готовність підтримати колег підземними та наземними мітингами висловлюють і з інших підприємств Кривого Рогу. Зараз вони оголосити «італійський страйк» (коли працівники перебувають на робочих місцях і пунктуально виконують свої посадові інструкції, аж до безглуздих параграфів. Зазвичай такий протест викликає істотне падіння продуктивності праці – ред.).

За словами Волинця, шахта «Тернівська» стала в 7 ранку, адміністрація не пустила в шахту першу зміну. Працівники кажуть, що підтримають колег протестом на площі біля адмінбудинку КЗРК.

Надреп зазначив, що 8 вересня в Кривий Ріг повинні виїхати представники центрального офісу Служби Держпраці в зв’язку з тим, що працівники підприємств міста скаржаться на роботу місцевої служби Держпраці, їх продажність і залежність від місцевих роботодавців.

Що було раніше: Більше 80 гірників шахти «Батьківщина» (Криворізького залізорудного комбінату) залишилися під землею, висунувши низку вимог, включаючи підвищення зарплат.

Українська правда