Майдан в Бішкеку, 590 поранених. Протестуючі витягли з ув’язнення екс-президента і екс-прем’єра

У Бішкеку (столиця Киргизстану – Ред.) ситуація залишається вкрай складною. У ніч на 6 жовтня протестувальники захопили будівлю парламенту – Білий дім – і він загорівся.

За даними на ранок 6 жовтня, число постраждалих в зіткненнях з силовиками зросла до 590, одна людина загинула. Протестуючі вже звільнили з СІЗО колишнього президента Алмазбека Атамбаєва, а також колишнього прем’єр-міністра країни Сапара Ісакова з колонії.

Про це повідомляє РІА «Новости» в своєму Telegram-каналі.

Протесты в Бишкеке 1 человек погиб, 590 - ранены

За словами представника відомства, 439 осіб після надання першої допомоги були направлені на амбулаторне лікування, 150 – госпіталізовано. 13 постраждалих перебувають у реанімаціі.Столкновенія в Бішкеку розпочалися 5 жовтня після оголошення попередніх підсумків виборів до парламенту Киргизстану. Демонстранти требуовалі проведення повторних виборів. Для розгону маніфестантів міліція застосовує водомети, сльозогінний газ і світлошумові гранати.

Нагадаємо, що вибори до парламенту Киргизії пройшли 4 жовтня. Явка досягла 56,5%. За попередніми підсумками, в законодавчий орган пройшли чотири партії: «Бірімдік» ( «Єдність», проурядова партія), «Мекен Киргизстан» ( «Рідний Киргизстан», проурядова партія), «Киргизстан» (центристська партія) і «Бутун Киргизстан» ( «Єдиний Киргизстан», центристська партія). Правляча партія погодилася провести повторні вибори.

Джерело: