Лукашенко відправляє уряд Білорусі у відставку

У суботу, 15 серпня, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що чинний уряд склав повноваження перед обраним президентом.

Про це повідомляє «БелТА».

«Уряд, як зазвичай, після обрання президента складає повноваження, треба підготувати всі документи, зараз же підписати їх, вивірити і доручити уряду продовжувати свої повноваження до формування остаточного складу уряду. При цьому треба мати на увазі, що ми задовго народу сказали, що ми формуємо уряд і показуємо, з ким президент буде працювати після виборів », – сказав він.

Також Лукашенко уточнив, що оновлений склад уряду «в основному сформований», проте можливі невеликі коректування.

«Може бути, будуть якісь нюанси. Я тільки що говорив з Романом Головченко (глава уряду – Ред.). Він на місці, працює, всі готові працювати. Так що уряд функціонує. Треба формалізувати це, щоб юридичну силу мало. Тому указ треба відпрацювати і зараз же внести », – розповів він.

Разом з тим, Лукашенко звернувся до глави Адміністрації президента Наталії Кочанова підключатися до роботи з формування уряду.

Нагадаємо, 9 серпня завершився основний день голосування на виборах президента Білорусі. Після публікації попередніх результатів Центральною виборчою комісією, згідно з якими перемогу здобув чинний глава держави Олександр Лукашенко, в Мінську і десятках інших міст республіки спалахнули масові акції протесту. Вони супроводжувалися відкритими зіткненнями демонстрантів та силовиків. В ході протестів міліція і внутрішні війська застосовували проти демонстрантів сльозогінний газ, світлошумові гранати і гумові кулі.

Вчора ЦВК Білорусі оприлюднив остаточні результати виборів президента – Лукашенко отримав більше 80% голосів, його основна конкурентка Світлана Тіхановском – трохи більше 10%. Протестуючі стверджують, що вибори були сфальсифіковані і вимагають призначити нові.

Джерело: