«Лукашенко повинен піти». Макрон закликав Путіна вплинути на Бацьку

Президент Франції Еммануель Макрон знову підтримав опозицію Білорусі, яка протестує проти Олександра Лукашенка, і закликав його покинути посаду, а також розповів про розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це повідомляє Le Journal du Dimanche.

«Це криза влади, авторитарної влади, яка не може прийняти логіку демократії і намагається втриматися за допомогою сили. Очевидно, що Лукашенко повинен піти. У Росії дуже тісні відносини з Білоруссю, більш того, більшість демонстрантів не сумніваються в зв’язку з цим. Я розмовляв з Володимиром Путіним 14 вересня. Я сказав йому, що Росія повинна зіграти свою роль, і ця роль може бути позитивною, якщо вона підштовхне Лукашенко до поваги правди результатів виборів і до звільнення політичних в’язнів », – заявив Макрон.

Французький гарант захопився сміливістю активістів, особливо жінок, і підтримав білоруську опозицію у вигляді Світлани Тіхановском і допустив зустріч з нею в Вільнюсі.

«Я вражений сміливістю демонстрантів. Вони знають, на який ризик вони йдуть, влаштовуючи ходи кожні вихідні, і тим не менше вони продовжують рух за пожвавлення демократії в цій країні, яка так довго була позбавлена ​​цього. Зокрема, повагу викликають жінки, які проводять марші щосуботи », – додав він.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко відповів французькому лідеру Еммануелю Макрона, який заявив, що готовий стати посередником між білоруською владою та протестувальниками. На думку Лукашенка, Європа занадто переймається проблемами Білорусі, оскільки це «добра нагода відвернути увагу від своїх проблем».

Джерело: