Лукашенко назвав Макрона незрілим і сказав, що президент Франції мав піти у відставку два роки тому

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відповів президенту Франції Еммануелю Макрона на заяви щодо ситуації в Білорусі.

Про це пише Белта.

Видання поцікавилася у прес-секретаря президента Білорусі Наталії Ейсмонт його реакцією на недавні заяви президента Франції Еммануеля Макрона, зроблені ним в інтерв’ю виданню Le Journal du Dimanche. Він зокрема висловив думку, що влада в Білорусі не може прийняти «логіку демократії», вражений «мужністю протестуючих» і зробив висновок, що «Олександр Лукашенко повинен піти у відставку».

«Так, глава держави ознайомився із заявою французького колеги і відповів буквально наступне: перше як президент країни, виходячи з принципів самого пана Макрона (закладених в його заяві-заклику піти у відставку) хочу сказати, що сам президент Франції, дотримуючись власної логікою, повинен був би піти у відставку ще два роки тому – коли на вулиці Парижа тільки почали виходити «жовті жилети». Роки йдуть, «жилети» до сих пір на вулицях, пан Макрон на подив теж до сих на посаді, а Франція стала країною, де масові протести стали звичним явищем … », – навела прес-служба слова Лукашенка.

Крім «жовтих жилетів» також варто згадати періодично виникають проблеми Франції з рухом BLM і мусульманські протести в Марселі і Ліоні.

«Підсумував все це, Мінськ жестом доброї волі готовий запропонувати себе в якості універсальної і довела свою ефективність переговорного майданчика – для мирної передачі влади будь-якої з вищеназваних груп. Друге. Як досвідчений політик – незрілому – хочу порадити панові Макрона поменше дивитися по сторонах, і замість цього зайнятися, нарешті, внутрішніми справами Франції. Хоча б почати вирішувати проблеми, яких в країні накопичилося чимало », – відповів Лукашенко Макрона.

І нарешті, Лукашенко зазначив, що Емануель Макрон занадто багато уваги приділяє одному з екс-кандидатів у президенти Білорусі. «З урахуванням того, що цей екс-кандидат – жінка, французький лідер ризикує до внутрішніх проблем Франції отримати ще й особисті – у себе вдома».

Джерело: