Литва відкликала свого посла з Білорусі

Міністерство закордонних справ (МЗС) Литви відкликає свого посла в Білорусі у відповідь на вимогу республіки про скорочення кількості співробітників в посольствах Литви і Польщі в Білорусі.

Про це інформує прес-служба відомства в понеділок, 5 жовтня.

Так, глава литовського МЗС Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс провів переговори з главою зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Боррелем, главами МЗС Польщі та Німеччини Збігнєвом Рау і Хайко Маасом.

«Наша мета – максимально зберегти дипломатичні контакти. Ми направили повідомлення про це білоруській стороні, з якої домовилися, що тимчасовий відкликання послів для консультацій послужить зниженню напруженості і допоможе зберегти дипломатичне представництво на рівні послів », – сказав Лінас Антанас Лінкявічюс.

За його словами, таке рішення прийнято спільно з польськими колегами. Також він додав, що в даний час, не вдалося домовитися не скорочувати дипломатичний персонал, але якщо Білорусь і далі наполягатиме, будуть прийняті «адекватні дзеркальні заходи».

МЗС Литви має намір продовжувати координувати свої дії з Польщею та іншими країнами-членами ЄС.

Відзначимо, що раніше білоруський МЗС зажадав у посольств Польщі та Литви скоротити кількість працюючих в Білорусі дипломатів. Там також повідомили, що посли Білорусі в Польщі і Литві з 5 жовтня відгукуються в Мінськ для консультацій, і запропонували Варшаві і Вільнюсу послідувати цьому прикладу. Литва і Польща тоді заявили, що не мають наміру відкликати своїх послів в Білорусі для консультацій.

Джерело: