Лікарі заявили, що отрути в організмі Навального немає

Заступник головного лікаря омської лікарні швидкої допомоги №1 Анатолій Калініченко заявив, що медики поки не знайшли слідів отрути в організмі російського опозиціонера Олексія Навального.

Джерело: Медіазона. Прес-секретар політика Кіра Ярмиш

Пряма мова: «Ядов та їх слідів перебування в крові і сечі не виявлено. В даний час діагноз «отруєння» залишається в підкірці нашої свідомості, але ми не вважаємо, що пацієнт переніс отруєння. Ми практично маємо повний діагноз, ми маємо ускладнення, ми маємо ті стани, які у нього є. Вони повністю вкладаються в структуру того діагнозу, який ми встановили. На жаль, я його не можу вам озвучити, але він був доведений до відома дружини і брата нашого пацієнта».

Деталі: Прес-секретар Навального Кіра Ярмиш піддала критиці таку заяву лікарів: «Тобто годину назад нам говорили про смертельну отруту, небезпечну навіть для оточуючих, а тепер — що токсини не знайдені. Що у них взагалі відбувається?».

Що було раніше: Головний лікар лікарні швидкої допомоги № 1 Омська, в якій перебуває російський опозиціонер Олексій Навальний, і депутат партії «Єдина Росія» Олександр Мураховський відмовився видати дозвіл на перевезення політика до лікарні за кордоном.

Читайте також: Російський опозиціонер Навальний у комі. Розповідаємо про його найгучніші розслідування та їхніх героїв

Передісторія: 

  • 20 серпня російський опозиційний політик Олексій Навальний потрапив до реанімації з отруєнням – йому стало зле в літаку на рейсі з Томська до Москви. Наразі він перебуває в комі, його підключили до апарату «штучного дихання».
  • За даними російських ЗМІ, лікарі поставили йому попередній діагноз – отруєння невстановленим психодиcлептиком. Водночас у лікарні не можуть підтвердити, що в нього отруєння.
  • «Лікарі роблять не те щоб усе можливе, лікарі реально займаються порятунком його життя», – заявив заступник головного лікаря.
  • У Кремлі заявили, що бажають Навальному «якнайшвидшого одужання» і готові в разі потреби організувати його перевезення на лікування за кордон.
  • Пізніше штаб Олексія Навального попросив Кремль посприяти його переміщенню за кордон на лікування.

Джерело: