Лікар в Закарпатській області, через якого померла породілля, отримав рік в’язниці

Львівський апеляційний суд підтвердив законність вироку Тячівського районного суду у справі лікаря пологового відділення Хустської районної лікарні. Його звинувачують у неналежному виконанні професійних обов’язків, в результаті чого загинула породілля. Лікаря позбавили волі на один рік, а також зобов’язали виплачувати 1/4 частина зарплати на утримання трьох дітей померлої.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Закарпатської області.

Слідство встановило, що лікар недбало виконував свої обов’язки, приймаючи пологи у пацієнтки. Він допустив важку крововтрату, яка привела до смерті жінки. Медика визнали винним у неналежному виконанні професійних обов’язків (ч.1 ст.140 КК України) і призначили міру покарання у вигляді року позбавлення волі.

Крім цього лікар і Хустська районна лікарня повинні сплатити потерпілим 400 000 гривен моральної шкоди, 45 300 гривень матеріальної шкоди та понад 31 тисяч гривень шкоди заподіяної смертю матері її неповнолітнім дітям. Лікаря також зобов’язали платити 1/4 частини заробітної плати на утримання трьох дітей померлої породіллі. Вирок вступив в законну силу.

Відзначимо, що породілля померла в липні 2017, а її новонароджена дівчинка залишилася жива. Як повідомляється, у жінки було ще двоє дітей.

Джерело: