«Крим здали на прохання Обами». Жванія опублікував нові одкровення про Турчинова та Порошенко

Колишній народний депутат Давид Жванія, який раніше був соратником екс-президента Петра Порошенка, відреагував на попередні результати розслідування ГБР щодо анексії Криму Росією в 2014 році. За його словами, відомство фактично виправдало колишнього в.о. президента України Олександра Турчинова, який, як стверджує Жванія, є «головним винуватцем» захоплення півострова.

Про це він заявив в ході свого чергового звернення, опублікованого на його Youtube-каналі в понеділок, 21 вересня.

«За версією Госбюро розслідувань у втраті Криму винен (колишній президент України Віктор – Ред.) Янукович. Без сумнівів, Янукович винен в чому і в цьому теж. І я вважаю, що український суд йому виніс справедливий вирок. Але законність і справедливість переможуть тільки тоді, коли буде покарано і інші відповідальні за втрату Україною Криму. І обов’язково головний винуватець – Олександр Турчинов », – стверджує Жванія.

Він вважає, що саме Турчинов наказував українським військовим не діяти під час захоплення Криму Росією. Крім колишнього в.о. президента України, на думку Жванії, відповідальність за анексію повинні понести екс-президент Петро Порошенко і колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк

«Саме вони зробили все для того, щоб населення Криму зненавидів нову українську владу. Саме вони приймали рішення про відключення Криму від електрики і водопостачання, їх люди погрожували послати в Крим загони націоналістів і забороняли російську мову », – вважає політик.

За його словами, українська влада в 2014 році робила все, щоб допомогти президенту РФ Володимиру Путіну захопити півострів.

«По-перше, мої подільники по державному перевороту банально боялися кримчан, не знали, що робити з регіоном, який практично поголовно їх зневажав і ненавидів. Догляд Криму зовсім не був для Турчинова, Яценюка і Порошенко тією трагедією, якої він був для всіх українців », – сказав Жванія.

Він додав, що головною причиною є те, що «США заборонили» перерахованим їм політикам посилати на оборону Криму «армію і збройних націоналістів».

«Адміністрація Обами грала в якісь свої ігри з Путіним, і Крим став пішаком на шахівниці. Янукович здав Крим Росії з якоюсь метою. Ніхто в Україні не знає з якою – нам не говорили. Просто спустили команду «Не смикатися», нічого не робити. І Турчинов цю команду виконав. Це абсолютно не секрет – крім мене про це знають десятки людей. Ніхто не приховував тоді, що Україна виконує команди з США. Вони цим навіть пишалися », – зазначив Жванія.

Колишній соратник Порошенка також заявив, що якби ГБР дійсно «провело справжнє розслідування», за його підсумками були б порушені кримінальні справи проти тодішнього керівництва країни «за статтями про зраду Батьківщині, роботі на іноземні держави, втрати територій і геноциді власного народу».

«Ці люди вже б сиділи. Але, як бачимо, вони не сидять. Мабуть, США забороняє їх переслідувати – у мене немає іншого пояснення. Хтось забороняє деякі речі і нашому генпрокурору Ірині Венедиктової, яка ніяк не може зважитися відкрити кримінальні справи за моїми заявами. Вона скаржиться, що, нібито, не може мене знайти. Я їй допоможу. Я підготував письмові заяви в правоохоронні органи – не тільки в українські. За всіма заявами, які я робив раніше, в тому числі і за обставинами здачі Криму », – сказав політик.

Жванія додав, що його словам про вини Турчинова, Порошенко і Яценюка в анексії півострова є підтвердження.

Джерело: