Крим переходить в режим економії води – спочатку Сімферополь і Бахчисарай

З 24 серпня в Сімферополі і ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води кримчанам, а в рамках економії цього цінного для півострова ресурсу окупаційна влада взялися шукати способи мінімізувати втрати води.

Джерело: Крім.Реалії

Деталі: Так званому «міністерству житлово-комунального господарства Криму» з резервного фонду виділили 200 млн рублів (близько 2,7 млн ​​доларів) на скорочення втрат води в розподільній мережі.

Зазначені бюджетні асигнування окупанти планують витратити на «непередбачені витрати для проведення заходів, спрямованих на скорочення втрат води в розподільній мережі до 20 тисяч кубометрів на добу».

Відзначається, що окупаційне відомство до 25 грудня має відзвітувати про використання зазначених коштів.

Передісторія: Глава підконтрольного Кремлю «уряду» Криму Юрій Гоцанюк ще в березні скаржився на істотні втрати питної води нібито через зношеність водопровідних мереж.

26 серпня глава підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов сказав, що посуха на півострові «перевершила всі очікування». За його словами, влада була впевнена, що води у водосховищах вистачить до осені.

У Севастополі стрімко міліє Чорноріченське водосховище, тому окупаційна влада змушена організовувати пошук підземних джерел води.

В окупованому Криму слідом за верхньою частиною висохла серединна частина Білогірського водосховища, а сусіднє Тайганськоє водосховище може пересохнути вже восени.

До окупації Криму Росією близько 85% потреб місцевих жителів в прісній воді забезпечував Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра. Після віроломної анексії України його перекрила.

Джерело: