Кращий учитель року-2020 запропонував скоротити в три рази кількість предметів у старшій школі

Викладач з Тернопільської області Василь Дяків, який вчора був обраний кращим вчителем 2020 року версії «Global Teacher Prize Ukraine», розповів, які зміни потрібні українській освіті.

Про це він заявив в коментарі «Освіторіі».

«Перш за все, треба піднімати імідж вчителя через вищу освіту – студенти педагогічних вузів повинні бути агентами змін», – сказав він.

Також Дьяков вважає, що необхідно значно скоротити кількість предметів для учнів старшої школи.

«Вважаю, що 20 предметів у старшій школі – це забагато. Оптимальна кількість 6-8 обов’язкових дисциплін. Це складний вибір, адже батьки зазвичай перестраховуються і хочуть, щоб діти вчили все, а ті часто не знають, ким взагалі хочуть бути », – поділився вчитель.

Крім того, він додав, що українська система освіти вимагає виходу із зони комфорту, а заплановане реформування профільної школи через 7 років – «це занадто пізно».

«Треба вже запускати цей процес і схиляти суспільство до думки про європейському форматі освіти, де є конкуренція і боротьба за учня і студента», – розповів Василь Дяків.

Нагадаємо, Дьяков є викладачем історії, громадянської освіти та основ здоров’я в Заліщиках Тернопільської області. Він здобув перемогу над 3 тис. Претендентів, отримавши звання кращого вчителя року. В якості призу його нагородили 250 000 грн, поїздкою на саме освітню подію «Global Education and Skills Forum» та одним роком безкоштовного навчання від організатора премії – «Освіторіі».

Джерело: