Кожен другий із зайвою вагою: Держстат дав опис «середнього» українця

Поки вчені пророкували, що населення України катастрофічно скоротиться, Державна служба статистики надала нинішні дані про громадян країни. Зокрема, стали відомі середні вага і зріст українських жінок і чоловіків.

Якщо говорити про повнолітніх українців обох статей, то середня вага становить 75 кілограмів, а середній зріст – 169 сантиметрів. Середнє зростання жінок при цьому – 164 сантиметри, чоловіків – 175 сантиметрів. Жінки в Україні важать в середньому 71 кілограм, а чоловіки – 80 кілограмів.

У Держстаті також зазначили, що знижена маса тіла зафіксована у 1,2% українців, нормальна – 42,4%, надлишкова – 39,7%, ожиріння – 16%, крайнє ожиріння – 0,7%. Таким чином, перевищення норми ваги (у різному ступені) спостерігається у 56,4% українців.

Також аналітики Держстату з’ясували, що 29,4% українців віком 25 років і старше мають освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. В середньому ж українці старше 25 років провели на навчанні по 12,4 року.

Крім того, статистика показала, що в 37,7% українських домогосподарств є діти до 18 років. З них у 7,5% – діти до трьох років.

Джерело: