Економічна криза, викликана пандемією коронавірусної інфекції, призведе до глибоких змін у світовій економіці.
Про це заявила голова Європейського центрального банку Крістін Лагард, передає «Інтерфакс-Україна».
На її думку, прискориться перехід до діджиталізаціі та автоматизації, ланцюжки поставок стануть коротшими, а промисловість — більш екологічною.
«Європейському Центробанку доведеться зберігати виключно м’яку грошово-кредитну політику якийсь час і потрібно розробити фінансові інструменти, які дозволять фінансувати трансформацію економіки», — заявила Лагард.
«Перехід до нових економічних моделей буде руйнівним, причому найбільше в перші два роки, — цитує Лагард агентство Bloomberg. — Очевидно, що буде завдано удару по зайнятості та виробництву, а в подальшому ми зможемо сподіватися на поліпшення продуктивності».
«Все це обов’язково вплине на споживчі ціни, — заявила вона. — Можливо, спочатку це буде дефляційний тиск, а потім вже інфляційна динаміка».
Згідно з деякими оцінками, ланцюжки поставок в світовій економіці стануть коротшими приблизно на 35%, а рівень роботизації збільшиться на 70-75%, сказала вона.
Лагард відзначила також швидке зростання онлайн-торгівлі в період локдаунів, коли багато людей були змушені залишатися вдома. Цей тренд, на її думку, буде посилюватися в збиток традиційній торгівлі.